Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs videokártya kimeneti jel?

Nincs videokártya kimeneti jel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan gondom van, hogy az alaplapi VGA-n, tökéletesen van kép. Viszont a "gyári" vidikártya, ha be van helyezve, igaz melegszik (ami törvényszerű), de ha átkötöm rá a VGA kábelt + restart/anélkül (mivel még nem HDMI-s) nincs jel a monitor pedig készenlétbe kapcsol.


Alaplap: ASUS P5GC-MX/1333

Vidikártya: Nvidia GeForce 8500 GT


Minden úgy van, ahogy anno összeszerelték, semmi sem lett cserélve. BIOS-ban érzékeli a kártyát (ha az alaplapi VGA-n keresztül nézem a BIOS-t).

POST-nál hibát nem jelez.

Driverek (chipset és vidikártya fent van).


Valószínűleg tönkrement a kártya? A foglalatban nem "lötyög".


Eszközkezelőben megnéztem a videokártya illesztőjét. Kifogástalan.


Az építő kritikákat előre is köszönöm. Apropó, amikor volt kint egy szerelő nyomkodta az F.x billentyűzeteket indításnál, ha jól emlékszem F8-12-ig és úgy bejött minden. Működő képes volt a vidi kártya.



2017. jan. 23. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
" BIOS-ban érzékeli a kártyát " az lehet de nincs engedélyezve. Amennyiben a kártyán keresztül bejön a bios akkor csak engedélyre vár.
2017. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, több visszajelzés alapján(barátom által, aki rendszergazda), hogy át kell állítani BIOS-ban alapértelmezésre a videokártyát.
2017. jan. 23. 10:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Végig néztem a BIOS-t, de semmi. Állítgattam, ahogy mondta rg. barátom, semmi. Esetleg a PCI/express a hibás vagy maga a videokártya?
2017. jan. 23. 16:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát, a kártya bent, passzív hűtésű, melegszik. BIOS-ban engedélyezve van minden, a korábbi beállítások (amikor még működött) ugyan azok. Amikor átkötöm a kártyára, vagy úgy indítom, hogy alapból a kártyára van kötve a képernyő készenlétbe kapcsol, ugye jelhiány miatt. Anno a szervizes nyomkodott F valahányas gombot akkor jó volt, én végig próbáltam, de semmi.
2017. jan. 24. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!