Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » EPSON tintasugaras nyomtatóban...

EPSON tintasugaras nyomtatóban hogyan lehet lenullázni a számlálót?

Figyelt kérdés

Van egy EPSOL L355 külső tartályos nyomtatóm. kb.20 ezer oldalnál tart. Kiírta, hogy esedékes a tintapárna cseréje.

Az a bolt és szerviz, ahol eddig a gyári hologramos tintát vásároltam, mondta, hogy a párnát be tudják szerezni és ki is tudják cserélni, de a számlálót csak spec. szoftverrel lehet visszaállítani.

Írtam az EPSON-nak, mire ők megadták 2 szerviznek a nevét, és mély fájdalommal közölték, hogy ez nem számít a garanciális hibának.


Az egyik szakszervizben tájékoztattak, hogy a tintapárnát nem tudják beszerezni.


A másik szakszerviz 10500+Áfa áron elvégezné az összes teendőt, de 7-10 nap a átfutási ideje. Vélhetően ennyi idő az új párna beszerzése. Felháborító, hogy egy rutin karbantartási műveletre 1 hetet kell várni. Úgy állítják be mintha ők lennének a megváltók. Mintha valami speciális operáció lenne, amire csak egy ember képes az országban. Röhej, amit megengednek maguknak.


Más fórumokon azt olvastam, hogy a festék párnát ki lehet tisztítani. A kérdés tehát csak az, hogy a számlálót hogyan lehet visszaállítani?


Azóta kb. 100 oldal kinyomtatása után letiltott, sztrájkol a nyomtató, lehet, hogy így akar magasabb díjazást kieszközölni. Természetesen minden pótolható, beállítottam helyette egy HP lézernyomtatót, de azért ezt az EPSON tintásat sem szeretném még eltemetni.


Szükségünk lenne a nyomtatóra. Van-e valakinek karbantartási utasítása és/vagy reset szoftver elérhetősége.


Nem tartom tisztességesnek, hogy egy cég az erőfölényével így visszaéljen, azaz kizárólag néhány - számára kedves - partnere számára teszi hozzáférhetővé a szervizeléshez nélkülözhetetlen speciális szoftvert. Miközben a többi szervizben hiába vannak jó képességű szakemberek, mégsem tudják ellátni a feladatukat.

Szerintem ez a magatartás alkalmas a piaci verseny korlátozására, ami tisztességtelen piaci magatartásnak minősül.



2017. jan. 23. 21:48
1 2
 1/12 Lintelo válasza:
100%
Ugyan régi a kérdés, azóta biztosan megoldottad, de hátha másnak is hasznára válik a válasz. Én is épp így jártam, ahogy te. Sürgősen nyomtatnom kellett. Én először nulláztam a számlálót szoftveresen, mert éppen nem volt kéznél új tintapárna szett (netről ingyenesen letölthető szoftverrel) és kínai weboldalról rendeltem ink pad-et (lehet kapni a műanyag dobozzal együtt is és külön csak a tintapárnát is. A printer alján egy csavart kell kicsavarni és könnyedén kicserélhető benne. Érdemes gumikesztyűt húzni előtte. Gyerekjáték, bárki meg tudja csinálni. A progit amivel a számlálót nullázni lehet innen töltöttem le: [link] A cseréről rengeteg videó elérhető a közismert videomegosztó portálon (érdemes angolul beírni a printer típusát, ill. azt, hogy waste ink pad). Nem muszáj azonnal a szervizbe rohanni, érdemes előtte megoldás után keresgélni a neten. A párnát tisztítani valóban lehet, de szerintem nem annyira drága, hogy ne lehetne cserélni, a tisztítása eléggé nagy kosszal jár és nem lesz már soha olyan mint új korában. Érdemes viszont az újat időben megrendelni, amikor a nyomtató először figyelmeztet, hogy élettartama végéhez közeledik. Azt természetesen senkinek nem javaslom, hogy csak reseteljen és ne cserélje ki a párnákat, ha megtelnek, már látják el a funkciójukat, attól, hogy a reset után a cseréjük nélkül is tudunk nyomtatni.
2018. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Köszönöm az ötleteket! Az aliexpressnél a párnát 2,25 USD-ért beszereztem. A resettálás sikerült.
2019. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Nálam epson 3150 a nyomtató, mi a párna neve, hogy keressem a neten?
2020. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
waste ink pad megtaláltam
2020. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Köszönöm a segítséget, itt megoldást találtam.
2020. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nem tudom,hogy nézi-e vki még ezt az oldalt?Azért egy kérdés felmerült:

az a bizonyos "adjustments resetter" program kibontása kóddal indítható!Honnan szerezhető meg?Csak wic-et találtam,azt meg a vírusírtó nem engedte!

2020. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én a videó megosztón találtam meg a program elérhetőségét is.

Szerencsére nem jelzett vírust a gép.

Azóta már egy Epson L565 nyomtató dolgozik, és úgy látom a gyár szintet emelt. Korábban egyetlen csavarral külön oldható volt a tintapárna. Most gőzöm nincs hogyan lehet kicserélni.

2020. szept. 1. 22:03
 8/12 anonim válasza:
Megpróbálom,köszi
2020. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Epson L3160-hoz tudtok Waste ink reset progit? Én csak fizetőset találtam a neten és zöme Thai/India, stb. De őszintén nem nagyon bízom bennük.
2021. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Felrakhatná a gyár is a saját honlapjára a szerviz progit és az instrukciókat, de köcsögök, így maradnak a bizonytalan forrású progik, ha szerencsénk van és rátalálunk.

Azóta rájöttem, hogy az L565 nyomtató tintapárnáját a csavaron kívül néhány horog tartja a helyén, lapos csavarhúzóval ki lehet akasztani és akkor szét lehet szedni. Kell egy jó erős lámpa amivel be lehet világítani a szűk résekbe. Minden alkatrész fekete, ezért lámpa nélül esélytelen észrevenni a horgokat.

2021. márc. 14. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!