Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek érdemes sima...

Szerintetek érdemes sima Ps4-et venni? (tehát nem a Ps4 Pro-t)

Figyelt kérdés

Ha csak full hd-ben szeretnék játszani, nem fog hátrány érni, ha nem a Pro gépem van?

Az adathordozóban lesz különbség a játékoknál?

Nem lesz az, hogy idővel csak a Pro gépre fognak fejleszteni? (hogy ezzel kényszerítsék gépcserére a sima Ps4 tulajdonosokat)



2017. jan. 29. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez nehéz dió. Ezért nem vettem még én sem. Mivel a hardverhez is hozzányúltak, valószínűleg jobb teljesítményre képes. Ami a szoftvereket illeti, szerintem ami a pro változaton megy, az megy a simán is.


Elég nagy disznóság volt belenyúlni :( Jogosan érezheti magát becsapva a sok ps4 tulaj...

2017. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ami kijön PS4 Pro-ra az PS4-re is ki fog, ezt már megerősítette a Sony. Ha nincs 4K TV-d akkor egyértelműen megéri, sőt hülyeség PS4 Pro-t venni, ha van, akkor meg elgondolkozol, hogy akarsz-e 4K-ban játszani és az alapján döntesz, bár ha van ilyen TV-d akkor szerintem anyagilag állsz(/álltok) úgy hogy ne 30e Forinton múljon a Pro.


Itt egy elég jó összefoglaló (angolul):

[link]

2017. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Főleg, ha az a 30 majdnem 60. Konzol szaküzletben már 70-ért lehet venni 500gb-os Ps4-et 3-6 hó garival.
2017. jan. 30. 12:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 30e Ft úgy mondtam hogy új PS4 (~90-100e között) és új PS4 Pro (120-135e Ft) 1 év garanciával. Ha nem zavar, hogy használt, akkor értelem szerűen nagyobb lesz az árkülönbség :).
2017. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam. Majd ha a Pro-ból is lesz használt, akkor lesz teljesen igaz a 30k különbség.

Amúgy neked mi a véleményed? Ez a VR dolog be fog jönni a Sony-nak? Hisz amiatt kellett vasat fejleszteni lényegében. Szerintem egyébként ez a VR még annyira gyerekcipőben jár, hogy ebben a formában nem lesz nagy durranás. (vezetékes szett, pontatlan irányítás, lebutított grafika még Pro-n is) Szerintem a MS ezért vár az év végéig az új konzollal. Megnézik az eladásokat, aztán ha látnak a VR-ban fantáziát, akkor jönnek ők is egy MS VR-al, ha meg nem, akkor a brutál 2k, 4k támogatásra mennek rá.

2017. jan. 31. 08:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha valakinek bejön jelen állás szerint a VR az csak a Sony lehet. Egyenlőre csak nekik van (viszonylag) olcsó eszközük hozzá PSVR-130e; Ocolus Rift-210e; HTC-300e Ft + ugye mindhez kell egy gép ahol megint a PS a legolcsóbb, szóval ők nagyobb tömeget fognak meg az ár miatt.

Alapvetően én nem látom a jövőjét, olyannak gondolom mint évekkel ezelőtt a 3DTV-t pár évig nyomták, ma meg már a drágább TV-kben alap, felár nélküli, a többibe nem is raknak és tartalom sincs nagyon rá, csak ha veszel külön Blu-ray-en (1x az olimpiát is közvetítették, de ennyi volt a 3D TV adó). Nem tudjuk van-e káros hatása annak, hogy egy kis kijelzőt nézel a szemedtől 3cmre nagyítóval, az is egy fontos szempont lesz... (Példa!) Ha az emberek 80% aki VR-ozik megvakul akkor "félni" fognak az emberek ettől.


Ha az MS új konzoljára gondolsz (Scorpio) akkor ki kell hogy ábrándítsalak, a MS azért vár, mert ígértek egy 6 Teraflopos teljesítményt, ezt az AMD csak (2016) év végére érte el több százezer Forintos árért. Év végére (2017) ez csökkenni fog, de szerintem akkor se fog PS4 Pro árához közel kerülni. Tény hogy feltörli majd a PS4 Pro-val a padlót teljesítményben, de árban szerintem egy Gamer PC ára lesz, így meg én inkább egy PC+VR/4K felállást ajánlanék, mint konzol+VR/4K.

Ha szimplán saját VR-ra gondolsz, azt nem hiszem, ott van már a Vive és a Rift adnak nekik egy kis extra pénzt hogy legyen kompatibilis xboxal is és készen vannak (ha még nem lenne az, ezt nem tudom), a Win10 és az XboxOne 95%-ban ugyan az. PS-el nem lenne ilyen könnyű a helyzet.


Konzolt értelmes ember az exlusive címekért vesz (vagy a barátai miatt, mert ők az xy platformon játszanak, bár ez a ritkább szerintem, hogy valaki csak a környezet miatt döntsön és ne a saját ízlése miatt). Mivel a MS összevonta a Win10-et és az Xbox-ot (egyre több játék elérhető PC-n is így elveszik az igazi értelme a konzoluknak). Konzol számomra a "Win10 Play Anywhere" óta csak a Nintendo és a Sony gépei. Nintendoval várnék, mert az is lehet óriási bukás lesz, a Sony PS egy stabil gép.

2017. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én egyértelműen Sony párti vagyok. Várom a God of War-t, de nagyon. Kratos az Isten, még ha itt más is lesz a neve. :)

A switch szerintem tuti bukó, és ha aranyárba lesz a scorpio, akkor az is. Kiássák a gesztenyét a Sony-nak szépen. Ami nem biztos, hogy jó, mert ha valaki egyeduralkodó, az hosszú távon a minőség rovására megy.

2017. jan. 31. 19:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem temetném ilyen gyorsan a Switch-et (kicsit rosszul fogalmaztam előző válaszomnál), mivel már hiánytermék. Fix vásárlóköre van a Nintendo-nak, azért írtam az óvatosságot és azt hogy bukás lehet, mivel nem tudjuk milyen játékok lesznek rajta, csak egy párat és ha valaki nem szereti a Zelda/Mario/... Nintendo címeket akkor nem biztos hogy megkapja rá a multiplatformokat. Azok az emberek akik konzolnak veszik és nem "Nintendo-nak" azok átverésnek és bukásnak fogják megélni, ha nem jön rá az xy AAA+ cím amit nagyon várnak. Családi konzolnak a legjobb választás, neked úgy értettem nem a "gyerekbarátság" a lényeg, így neked figyelni kell erre. Az tény hogy az utolsó 2 konzoluk "bukás" volt, de még így is jó eladásaik lettek.


Abba igazad van, ha bukik a Scorpio (túlárazzák) akkor a Sony hátradőlhet egy kicsit, de a sz@rt akkor se tudják eladni. Ha rossz címek jönnek sorra, akkor az emberek majd nem vesznek konzolt ez nekik se érné meg. A másik meg nem hiszem el hogy egy Naughty Dog, Sony Santa Monica Studio lejjebb adná a színvonalat.

Jelen állás szerint viszont vagy túl lesz árazva vagy a MS veszít, sok-sok pénzt a konzolon, AMD-nél az ígért teljesítmény jelenleg $799 amire ha rászámoljuk az adót, vámot,... nálunk 300e+ Ft és ez csak 1 alkatrész, doboz, kontroller,... nélkül.

2017. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy melyik életem legjobb játéka, akkor azt mondanám, hogy a Zelda: Twilight princess. Pedig 39 éves vagyok, és rengeteg játékot végigjátszottam már. De az új Zelda kedvéért nem fogok switch-et venni, mert annyira nem megy jól anyagilag.
2017. jan. 31. 20:12
 10/13 A kérdező kommentje:

Láttam, hogy Japánban összerakott ps4-eket messze áron alul árulnak.

(Made in Japan)

Íme az egyik link, de máshol is láttam már.

[link]


Van valami baj ezekkel, azért ilyen olcsók?

2017. febr. 21. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!