Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép elektromos áramfogy...

Számítógép elektromos áramfogyasztása nélkül?

Figyelt kérdés
haveromtól halottam kíváncsi vagyok igaz-e és lehetséges-e
2010. máj. 10. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Neeeem... szerintem nincs ilyen

mermost mien lenne már: benzinnel megy vagy mi?

2010. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
haverom azt mondta h ki kell szedni belőle a valami csatlakozót és akkor a gép áram nélkül tud menni csak a külsődolgok viszik az áramot (monitor, nyomtató, hangfal), azért kérdeztem meg mert szerintem se lehetséges (akkor már mindenki úgy használná)
2010. máj. 10. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

0 Kelvinen elméletileg lehetséges, gyakorlatilag nem.


De ha kihúzod a kábelt a gépből, az óra akkor is járni fog, a benne levő elemnek köszönhetően... Ezzel 1-2 W áramot spórolhatsz, de bekapcsolni így nem tudod... :D


Az viszont lehetséges, hogy napelemmel működteted, vagy hidrogénből nyersz áramot.... Vagy a biciklidre kötsz egy generátort és egybekötöt a sportot a játékkal... :D

2010. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valami bio számítógépe van, amit csak locsolni kell.

Hogy energiaváltorást hozz létre, energiát kell közölni a rendszerrel. Ennyi a titok. Szóval bevitt energia nélkül nincs változás, hacsak az nem, amikor energia híjján nem történik semmi.

Az elektromos áramkörök működésének az alapja az elektronok áramlása. Az áramlást korlátozó hatás az ellenállás (ebből jó sok van a számítógépben). Az eletronok áramlása feszültség hatására következik be (ilyen nincs a számítógépben, ezt a tápegység szolgáltatja). Minél jobban áramlanak, annál nagyobb "áramot" fogyasztanak. Az áram hatására esik a feszültség, ezért kellenek erős tápok, hogy biztosítsák a stabil feszültség mellett a megfelelő áramot.


Eszes barátod van, de ezt még tovább kell gondolnia. Ajánlom tanulmányozza az általános iskolai fizika könyvet, az alapoknál kell kezdenie.

[link]

2010. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a legegyszerűbb, ha hörcsögöt vagy mókust szerzel és hozzá egy mókuskereket. A kereket rákötöd egy áramfejlesztőre (tehát az áramot megkerülni nem lehet) és veszel répát v. mogyorót és felváltva tekerik neked az áramot. Bio energia.

Vagy megoldod, hogy a szervezeted által termelt mikroáramokat fel tudja használni a géped és rólad menne...

2010. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Esprimo Mobile válasza:
A Haverod egy zseni , az egész világon senkinek nem tünt még fel hogy ha kiszed egy alkatrészt a pc-böl akkor müködik áram nélkül is . Gyorsan szavadalmaztasa a módszerét és gazdagodjatok meg az ötletel. :) . Nekem van egy Fujitsu siemens esprimo mobile laptopom konektorba dughato fogyasztás mérö szerint átlagosan 40-45-watott fogyaszt (fényerö proceszorhasználat aku töltés ,sok minden befojásolja alvo modba 30-watt lemerült aksi töltése melett akár 70 is de ha nemtölti az aksit nemnagyon képes elérni 50-watos fogyasztást). Van egy 12-volt/220-voltos autos inverterem , amit leselejtezett elektromos bicaj aksival meghajtva használok a laptophoz forasztopisztolyhoz 25-wattos felvételü 100-wattal világito kompakt fénycsöves szerelö lámpához. Ami jóljönne nekem de még nincs ,egy 12-voltos napelemes akkumlátortöltö , amivel ingyen tudnám tölteni az elektromos bicaj aksikat és a 220-voltos inverteremel az aksibol nyert energiábol esténként ingyen mene 1-2-orát a laptop. Ha venék 12-voltos laptop töltöt a 220-as inverter hejjett akkor hosszabb ideig müködne valamivel mert kisebb lene az áram átalakitásbol adodo töbletfogyasztás. Mivel elektromos bicajal járok és a párévente cserélt aksiai darabonként 14-ammper hejett 4-5-ampert
2013. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Esprimo Mobile válasza:
(fojtatás) tudnak vagy talán valamivel többet , soha nemkellene aksira költenem hiszen a bicajba ugyis kel venem idönként ami kijön belöle azmeg ugyis használhato valamenyire, áramra nemkelene költenem mert a napelem töltené. A probléma az hogy egy nagyteljesitményü napelemes akutöltö 20-ezer forint felett van (kisteljesitményü meg semit sem ér) , ez nem egyhamar térülne meg a csekély kinyerhetö energia és a 48,5-ft/kw-os áram árat figyelembevéve. Asztali gépel az a probléma hogy monitoral együtt 150-watt körül van az átlag fogyasztása ami kb 4-szerese egy laptopnak, ehez kevés lene az olcso autos inverter , inkább egy Ups tápegység kéne és anak az aksiát esetleg nagyobb kapacitásura cserélni és bazinagy napelemel tölteni. De hülyeség az egész , majdnem egy uj számitogép ára az ups meg a nagy napelem , az életbe nem térül meg, föleg hogyha nincs alternativád ingyen aksi cserére ,mert az is drága és nem örökélet. Szóval , magamnak hoszútávon talán megérne beruháznom egy napkolektorba , de asztali géphez nemtudok neked megtérülö alternativát ajánlani a konektor nélküli használathoz. De amint látod azt nem irtam hogy nem megoldhato.
2013. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Esprimo Mobile válasza:
Hagyd a pi...ába. az egészet , ha nagyon sok a villanyszámlád a gép miatt akkor vegyél egy olcso tabletot netezni , ha nem vagy játékfügö akkor minimum 60%-al kevesebbet lesz bekapcsolva az asztali géped, a tabletod meg nonstop lóghat a neten majdnem semit eszik, kösél rá hangfalat , bilentyüzetet és csak a kis kijelzö és az android a Windows hejett marad mint kompromiszum.
2013. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!