Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell winchester-t...

Hogyan kell winchester-t formázni?

Figyelt kérdés

Uj vinyókat teszek be, Win xp-t telepítek, kell egyáltalán formázni a lemezeket ? S ha igen , hogyan?

Találtam már egy ilyen kérdést, de nem jött rá értelmes válasz.......:(


2008. okt. 16. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha elindítod a telepítést, akkor csak követned kell az utasításokat. Megkérdezi a telepítő, hogy akarsz-e partíciókat csinálni, és akarod e formázni őket. Ahány megabájtos partíciót akarsz, annyit írsz be. Ha pl. a C:-t húsz gigásra akarod, akkor 20480-at írsz be, mert az 20*1024 MB.
2008. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tévedés. A fájlméret és a háttértár méret között különbség van:


A fájlméret így néz ki:

8 bit = 1 byte; 1024 byte = 1 KB; 1024 KB = 1 MB; 1024 MB = 1 GB; 1024 GB = TB


Háttértár méret így néz ki:

8 bit = 1 byte; 1000 byte = 1 KB; 1000 KB = 1 MB.. és így tovább.



Formázd le a winchestereket, NTFS fájlrendszerre az összeset. A windows xp telepítője el fogja magyarázni hogy akarod e formázni a winyát.

Én külön szoktam hagyni az XPnek egy 10 gigás partíciót. Ezen van az oprendszer, a pagefile és a legtöbb program fájl. Ha "kifárad" a windows és töredezett lesz a partíciója akkor nem kell az egész vinyát leformázni hanem csak a windows partíciót.

2008. okt. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tévedés, a hard disk gyártók valóban 1000-rel szoroznak. XP telepítéskor megabájtban kell beírni a partíció méretét, és 1024-gyel kell gigabájtra szorozni. Tudom, már nem egyszer telepítettem XP-t új lemezre.
2008. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nos, rendszerinformatikus vagyok, tegnap telepítettem utoljára xpt, ahol a 80 gigás vinyát 80.000 MB-osnak találta az XP telepítő, de annyi féle XP kiadás van, hogy biztos van ilyen is és olyan is. Na mindegy, a kérdésre azt hiszem választ kapott a kérdező.
2008. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy 80 gigás lemezt nem 80 gigásnak látja az XP. Nekem is 80 gigás van, és formázás után van 74,5 giga helyem. Mikor particionáltam a telepítés alatt, akkor 20480-at írtam be a C:-nek. Így a C:-re húsz gigát is ír ki.
2008. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, több Hdd estében (írod:vinyókat) úgy szoktak telepíteni, hogy először azt a hdd-t teszed a gépbe,amelyre szeretnéd telepíteni az xp-t.Formázni kell!

Erre részletes leírás> [link]

Utána csatolod a másik hdd-t.És particíót hozol létre.

[link]

Remélem ezek segítettek valamit:)

2008. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fájlkezelő fájlméretben számolja a háttértárad méretét, a gyárban, hirdetésekben, papírokon viszont 1000-es a váltószám.
2008. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a szólásokat!

Kettő 500 gigás Samsung lesz benn, az egyiket már beraktam,három particiót csináltam rajta- 80, 400 és 100 gigásokat....kb.A nyolcvanas lett a rendszer partició,elkezdte formázni,felraktam a Win XP-t, és most látom hogy a másik két partot nem csinálta meg. Lehet utólag is, vagy kezdhetem elölről az egészet?!

2008. okt. 18. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajátgép/Kezelés/Lemezkezelés/Új partició létrehozása a

nem particionált lemezrészeken....

[link]

2008. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek hálás köszönet!!!! Megcsináltam életem első telepítését......:)
2008. okt. 19. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!