Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az olyan alaplapok ahol a RAM...

Az olyan alaplapok ahol a RAM frekvenica úgy van feltuntetve h pldul 1600 OC, alapbol 1600on fognak mukodtetni egy 1600as RAM-ot vagy csak akkor ha felhúzzuk az alaplapon?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert az everest nalam egy 1600as RAM-nál memória sebességnek 1333at mutat. Nem nagyon értek bele szóval orulnék ha vlki elmagyarázna hogy hogyan is van ez az OC dolog az alaplapon a RAM esetében.
2010. máj. 26. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezerharmadszor is:

Nem a memória mondja meg, hogy ő milyen frekvencián fog működni. A memóriára írt frekvencia egy maximum, amin biztosan működik.

Ami az FSB-t meghatározza, az tulajdonképpen a processzor. Minden procinak megvan, hogy milyen frekvencián működik alapértelmezetten. Ehhez lesz köze a memóriának is. Az alaplapok egy részében állítható a memória sebessége, illetve a processzoré is (ezt hívják OC=OverClockingnak, magyarul túlhajtásnak).

2010. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, szóval nekem van egy amd phenom II x4 955 procim 3,2 GHz, és FSB ha jol tudom akkor 2000Mhz, akkor elvileg ha jol értem ennek egy 2000 Mhz es ramot is kéne h kihajtson igaz?

Ha igen akkor vajon miert nem megy 1600 az enyém?

2010. máj. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!