Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átfutottam gyorsan a Ryzen...

Átfutottam gyorsan a Ryzen processzorokkal kapcsolatos kérdéseket itt, kerestem google-ben is, de nem találok naprakész információkat a Ryzen stabilitásáról. Valaki el tudná mondani mi a helyzet most?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a kezdeti hibák mennyire lettek javítva, hogy mi is folyik épp AMD oldalon optimalizáltság terén. Most pl egy MSI B350 PC Mate lapnál a legutóbbi bios frissítésnél azt írja, hogy az AGESA kódot frissítették. Ez az AMD közreműködésével valósul meg időről időre a processzor stabilitásának növelése érdekében. Viszont érdekelne, hogy most mi pontosan a helyzet? Stabil a Ryzen? A memóriákkal mennyire válogatós, különösképp az R5 1600? Más egyéb hiba, ami mostanság érinti ezt a platformot van?

2017. nov. 14. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ryzen 1600 / ASUS PRIME X370-PRO / Asus strix 1080 TI OC / 16GB Vengeance 3200Mhz. Ez kb 5 hónapja van összerakva. Mióta megvan nincs vele gondom. Kezdetben csak 2900Mhz-en megy, de kb 2 hónapja kipróbálta, és bevette a 3200 Mhz-ez. Játékokra meg fimezésre használom monitoron vagy a !k UHD/HDR tévén. Mindenhol tökéletesen megállja a helyét. nem bántam meg, hogy ryzenre nem pedig intelre építettem. Habár az új Coffeeelake nagyon erősnek tűnik, főleg a 6 magi I5, de jelenleg nagypn magas az áruk. Meleg szívvel tudom ajánlani, mindenhol hozza az elvárt FPS-t
2017. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kétségem sincs afelől, hogy hozza a várt fps-t. Nem lesz rá panasz, max 20 fps-el marad el az intel-től, de ennyi. Ez engem nem fog földhöz vágni főleg azért is, mert néha-néha konvertálgatok és hasonló dolgokat csinálok ami ezzel a G4400-al hát, huh... Órák :D I5-re terveztem építeni egyébként, ez volt év elején aztán berobbant a ryzen. Szóval, nyújt annyi pluszt mivel munkára viszont a ryzen jobb. Átlagban egyébként olyan 15fps különbség lehet max. Aki ezt is észre veszi annak gratulálok.

Viszont úgy éreztem ezt nem árt megtudnom mi is a helyzet, mivel hallottam, hogy felkészületlenül ért mindenkit ez a processzorcsalád így eléggé rosszul indult el az egész. Hibák, rosszul kezelte a ramokat/kényes volt, a leggyakoribb hiba ami előkerült ez volt.

2017. nov. 14. 16:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Aki még tud írni bővebb infót az megoszthatná a tapasztalatait. Jobb, ha több felhasználói véleményre is alapozok. Az eddigi válaszokat köszönöm (privát üzenetben is kerestek ez ügyben).
2017. nov. 14. 16:22
 4/6 meszike91 ***** válasza:

ryzen 1400, asrock ab350m pro4, Kingston 8GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FB2/8


Összeraktam és azóta megy. Igazából semmi problémám nem volt vele. Csak a tuning miatt volt egy ideig instabil, de hamar kitapasztaltam az ideális órajelet és feszültséget.


Ram-ot az alaplap támogatási listájából kell venni, azokkal letesztelték és biztosan működik.

2017. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt megnéztem. A kinézett lapon rajta van a jelenlegi RAM-om a támogatottsági listán.
2017. nov. 14. 21:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom hogy nem linuxot akarsz telepíteni rá.:-D Ezzel voltak gondok de ez se a processzor vagy az oprendszer hibája hanem egyszerűen rossz tesztbesorolást kapott a lapka. Tehát gyengébb a névlegesnél. Amúgy pedig minden jól működik.
2017. nov. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!