Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak nekem bűzlik ez a Meltdow...

Csak nekem bűzlik ez a Meltdown ügy?

Figyelt kérdés
Egyáltalán, hogy mernek olyat megcsinálni hogy a felhasználó megkérdezése nélkül kiküldik a frissítést, hogy 5-30 %-kal lassabb legyen a gépük? Itt is inkább nem csak arról van szó, hogy vegye meg mindenki az újat? Kicsit elakadt a hardver eladás mert alap dolgokra ezer éves gépek is jók, csak a gamerek meg nem tartják fenn a bizniszt. Direkt így írom. És akkor most gyorsan belassítjuk a gépeket mondvacsinált okokkal. Lehet csak összeesküvéselmélet, de mivel rengeteg pénzről van szó, bevállalják. Gondolván a Samsung is csinált robbanó telefonokat, de kutya baja nem lett belőle. Vélenény? :D

2018. jan. 5. 19:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Vélemény * bocsi
2018. jan. 5. 19:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek a tényleges lassulásra.
2018. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán nézz utána, hogy miről is szól ez, mert láthatólag fogalmad sincs.
2018. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Wannacry elterjedésének elsődleges oka az "okos" felhasználó volt, aki soha nem telepít Windows Update-et, mert az neki csak a helyet foglalja meg a gépet lassítja. Ebből okulva merik megcsinálni hogy többet nem kérdezik meg a véleményed, hanem kritikus hiba esetén frissítened kell.
2018. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy miről szól ez kedves kettes. Nincs baj a frissítésekkel. A lassulás itt a gond. És hogy ellenőrzi e azt valaki, amit mondanak?
2018. jan. 5. 19:40
 6/10 A kérdező kommentje:
Nemketteshármas
2018. jan. 5. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt ellenőrzi valaki amit az újságok állítanak? Valaki mondta ezt az 5-30%-ot, és felkapta mindenki. Közel sem biztos hogy tényleg be fog lassulni a rendszer vagy érezhető lesz a változás. Ha annyira sunyin akarták volna csinálni akkor nem jelent be senki semmit, csak berakja a többi frissítés közé a lassítást csináló összesküvés-elmélet.exe-t, és majd az is települ észrevétlenül.
2018. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hominida ***** válasza:
#7, ha nem kürtölik szét, hogy a lassulás azért van, mert a processzorod miatt téged védenek, de új processzorral ez nem lesz gond, akkor nem lendül fel az eladás.
2018. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, de itt most a 30%-os nagy számra van rápörögve mindenki, mert elhintették a sajtóban. A szám forrása ez, ahol egészen mást jelenet a 30% mint amitől beijedtek az emberek.


[link]


"[...] Most workloads that we have run show single-digit regressions. 5% is a good round number for what is typical. The worst we have seen is a roughly 30% regression on a loopback networking test [...]


Tehát az ő tesztjeik alapján tipikus 5% teljesítménykülönbséget mértek, ahol a legnagyobb szélsőérték elérte a 30%-ot. Ez nem egyenlő azzal és főleg nem úgy jelentkezik hogy a géped teljesítménye 30%-kal visszaesik. Arról nem beszélve hogy a valóság továbbra is 3-5%-ról szól, ahol otthoni környezetben sok esetben 1-2% különbséget mértek, ami simán lehet hibahatáron belüli eredmény is. Nem fog senki pánikba esni mert az általa játszott játék 180 FPS helyett csak 160-nal fog futni. Észre sem fogod a különbséget venni, de beültették a bogarat a füledbe a 30% ismételgetésével és azt hiszed minden lassabb meg szarabb lesz mostantól.

2018. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nevetseges hogy egyes emberek szo nelkul lenylelik ezt a lassitast, ahogy olvasom teljesen okenak tartjak. Az az tudom, de egyaltalan nem erdekel, mert a vegeredmenye az lesz, hogy hogy az en draga procim lesz lassabb x %-kal amit olcsobban is megkaphattam volna egyel kisebb proci eseten... minimum lenne, hogy ezert az intel valahogy karteritsen, valahogy oldja meg hogy megse lassuljon, vagy a legujabb proci mindenkinek gyartasi koltsegen megveheto..
2018. jan. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!