Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry PI 3 mennyire...

Tomaszcool kérdése:

Raspberry PI 3 mennyire alkalmas böngészésre, youtube-ozásra, valamint videó és képnézegetésre?

Figyelt kérdés

Az elvárások ezek lennének:


Alapvetően hírportálok és közösségi weboldalak nézegetésére, emailezésre és videók (youtube 720p) megtekintésére lenne elsődlegesen használva. Továbbá pendrive-ról főként avi és 720p filmek lejátszására, képek nézegetésére és dokumentumok (docx,xlsx,pdf...) megnyitására, szerkesztésére.


TV-re, vagy monitorra kötve, vezeték nélküli egérrel és billentyűzettel működne. Mivel az IT-hoz nem értő embernek, családnak kellene, így előnyös lenne, ha stabilan működne (OS és HW szintent).


Utánajárva a dolgoknak én úgy olvastam, hogy ezekre a dolgokra elég egy RPI 3, azonban elsődelegesen nem erre készült és attól tartok, hogy a gyakorlatban már nem állná meg a helyét ilyen téren.


Ha valakinek lenne tapasztalata ilyen téren és leírná, azt megköszönném.



2018. febr. 5. 10:06
1 2
 1/11 anonim válasza:

Helló!


Hát youtube-t 720p-ben nem hiszem hogy tudsz majd vele nézni és filmeket is csak úgy tudsz vele hogy letöltesz rá egy probramot(KODI).


Aki egy kicsit se ért a számítógépekhez annak nem ajánlom,van amikor parancssorokat kell írni hogy kijavíts valami. pl.: ez nem úgy működik mint egy windows-os gép,itt parancssorba kell írni mindent hogy letölthess egy programot.

2018. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Youtube videók mennek rajta 720p ben is , csak megfelelő net kell hozzá.

Valóban kell rá egy kodi lejátszó és ahhozle lehet tölteni egy youtube kiegészítőt amivel simán lehet youtubozni.

Videó lejátszásra pedig el sem tudok jobbat képzelni mint egy raspberry amin kodi fut. Zene lejátszásra pont ugyanennyire alkalmas.

Konkrétan egy komplett média lejátszót lehet belőle fabrikálni.

Számitástechnikában teljesen járatlan embereknek viszont lehetnek vele gondjai.

2018. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
viszont a böngészés meg a levelezés már egy másik rendszert is megkíván, ami linux alapú raspi telepítését igényli, és külön lehet bebútolni, tehát nem tudsz egyszerre mindent csinálni vele.
2018. febr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a kodi-hoz legjobb választás ha a libreelec oprendszert teszed a kártyára.
2018. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azokra a dolgokra szerintem amire neked kell tökéletesen alkalmas, viszont nem ajánlom ha tényleg nem hozzáértők fogják használni.

Lehet hogy jobban jársz egy TV okosítóval amin pl android fut. vannak ilyenek is , nem túl drágán.

2018. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 CspCsj ***** válasza:

Mivel a leendő felhasználók nem hozzáértők, neked nincs vele tapasztalatod, és a dokumentumok kezelése már macerásabb lehet (pláne ha nyomtatót is akarnak majd rákötni) - így inkább egy 25ezer körüli használt brand-gépet ajánlanék.

Pl.: [link]

2018. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az edigi válaszokat.


A gép bekonfigurálásával szerintem nem lenen túl sok gond, Elég sok tutorial videót találtam a neten, plusz napi szinten használok különböző linux disztibúciókat, alapvető (csomagok telepítése, konfgurálása) szinten elboldogulok velük. A parancssor nem szokott problémát okozni.


Inkább az lenne a kérdés, hogy ha összekonfigolok egy rendszert, feltelepítek "mindnet" ami kell, akkor ezek után mennyire sűrűn szokott nyafogni, hogy ez meg az nem megy, mert frissíteni kell stb...


Kb 3 éve kölcsönben volt nálam egy első generációs RP fél napot és már az is egész jól vitte a Youtube videókat (emlékeim szerint 480p simán ment, 720p-vel azért megizzadt). A böngészés is "jól" ment. Talán Rasbian volt rajta. Azért reméltem, hogy azóta fejlődött a lapka és ezeket (meg másokat is) jobban tudja.

2018. febr. 5. 12:29
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Egész korrekt áron mennek ezek a használt gépek. Köszöönm a linket.
2018. febr. 5. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:

raspi-t írtam az előbb tévedésből :) Valóban rasbian.

ezen a rendszeren valóban nem biztos, hogy böngészőből tudsz

nézni youtube videót 720p-ben, de pl ha a libreelec-et teszed fel akkor a youtube kiegészítóvel biztos. :)

Attól függetlenül ez mégsem egy tv okosító, tehát tényleg csak azoknak ajánlott akik valamennyire értik.

2018. febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egyébként nem szokott nyafogni, hogy frissíteni kell, meg ilyesmi, mert be lehet állítani, hogy automatikusan frissítsen, és egy további előnye a nagyon alacsony fogyasztás. alapjáraton kb 7W a fogyasztása ami azért valljuk be nem túl sok. Nyilván, ha rá van kapcsolva pl egy külső winchester akkor ez valamivel magasabb de akkor is kevesebb mint egy hagyományos villanykörte fogyasztása, ráadásul ez 24/24 ben működhet. nem kell újraindítani, csak ha valami gebasz történik :)
2018. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!