Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális hőmérsékleti értékek...

Normális hőmérsékleti értékek ezek?

Figyelt kérdés

Van egy i7 7700-as CPU-m (nem K-s verzió!) és terhelés alatt (max. 45%-os kihasználtság), mondjuk GTA 5 közben, a hőmérséklete akár 80 °C-ot is eléri.

Normális ez, vagy magasnak számít? Egyedi, tehát nem gyári hűtőt használok hozzá, ami nem más, mint egy Be quiet! Pure Rock BK009. Én nagyon sokkalom ezt az értéket, főleg, hogy jó minőségű gépházam van (Phanteks Eclipse P400), két egyedi ventilátorral.


A másik alaktrész ami szerintem túlzottan is melegszik az a videokártya. Ez egy GTX 770 (Gainward Phantom verzió). Szintén 80°C-ra melegszik terhelés alatt (90-100%-os kihasználtság).


Mi okozhatja a problémá(kat)?



2018. febr. 18. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára kitakarítva, processzor újrapasztázva?

A videokártya ventije(i) rendesen működnek?

Hány %-os a ventik kihasználtsága?

2018. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A CPU hűtővel együtt tavaly novemberben vettem, azóta nem volt hozzányúlva. A ventilátor természetesen működik. Alapjáraton 30-38°C-on tartja a procit.


A videokártyát kb. 2 hónapja vettem használtan, Afterburnerrel van szabályozva a ventilátorai fordulatszáma. Nem akarom magasabbra állítani, mert amúgy iszonyatosan hangosak (60-70% körül már iszonyatosan idegesít). A kártya le lett pucolva, portalan.

Lehet újra kellene pasztázni?

Azért is furcsállom, hogy ennyire melegszik, mert van egy Sapphire HD7870-em, ami 100% terhelés alatt sem megy 50 fok fölé, ráadásul a ventik is teljesen csendben üzemelnek végig.

2018. febr. 18. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sok, gondolom szarul lett pasztázva a gyárban.(7700-ra gondolok, nem értem miért nem forrasztják inkább)

Delidelés ajánlott ez esetben, egy ilyen hűtő mellett nem kéne ennyire melegedni.A hardveraprón tuti van ilyen szakember aki ezzel foglalkozik.

A VGA-val szerintem nincs baj.

Nem egy mai darab szóval fogyaszt rendesen és magas terhelésen azt lehet mondani hogy rendben van.

2018. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kíváncsiságból kipróbáltam a videokártyát úgy, hogy 100%-ra állítottam a ventilátorokat. Gyakorlatilag semmi sem változott, 77°C-os volt 100%-os kihasználtság mellett (GTA 5). A hangja viszont elviselhetetlen, kb. mintha porszívóznának mellettem.


A CPU esetében ilyen drasztikus megoldással nem élnék, főleg, hogy még bőven garanciális. Szerintetek érdemes lenne visszaküldenem? Egyáltalán ilyen esetben élhetek a garanciával?

2018. febr. 18. 22:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Cinebench-nél mennyi a CPU hőmérséklete?A VGA szerintem rendben van, az alá nem is nagyon lehet vinni max használat esetén, esetleg egyedi hűtéssel.

Amúgy visszaküldheted és hivatkozhatsz a magas hőmérsékletre alacsony használtság mellett.Egy ilyen hűtőnek simán le kéne hűteni még 100%-on is olyan 60 körülire.

2018. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Cinebench (r15.0): 100%-os terheltség mellett (több magos teszt) esetében 64°C volt a max, míg egy magos tesztnél 55°C (itt csak kb. 15%-os volt a terheltség).
2018. febr. 18. 22:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális érték.


A gyári hűtőjével nem szabadna addig felmenjen.


"Egy ilyen hűtőnek simán le kéne hűteni még 100%-on is olyan 60 körülire."


+1, ez valóban így van.

2018. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Esetleg egy újrapasztázás javíthatna vmit? Persze valami nagyon jó minőségű pasztával.
2018. febr. 18. 22:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Azok egész jó hőfokok.

Akkor mehet egy Prime95, ott meg tudod nézni mennyi a max ameddig felmegy.

Ha ott megáll olyan 70 fok körülre akkor rendben van.

Mondjuk az érdekes hogy GTA 5 közben így felmelegszik, ilyen teszten meg nem annyira.

2018. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Prime95-el (100%-os folyamatos kihasználtság mellett) 60-61°C között váltakozik a hőmérséklet, néha 63-ig felmegy.

Minden tesztnél külön Afterburnerrel néztem, a pontos összehasonlíthatóság miatt. Nem igazán értem akkor most mi is a valós érték. GTA 5-ben 40%-os kihasználtság esetén 80°C , 100%-os CPU tesztelő programoknál meg 60°C?

2018. febr. 18. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!