Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ipon.hu gépösszerakójával...

Az ipon.hu gépösszerakójával építetett számítógépbe én rakhatok bele külön alkatrészt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A közeljövőben (valószínűleg december környékén) szeretnék összerakni egy új számítógépet, melyet leginkább játékra használnám.

Erre a feladatra az ipon.hu vagy a pcx.hu gépösszerakóját néztem ki, mivel szeretném magam kiválogatni az alkatrészeket, viszont sajnos én nem tudnák egyedül megépíteni egy PC-t. (főleg alaplap-cpu-tápozás térben lennék bajban)

Van már nekem egy GTX 1050-es videókártyám és egy WD EZEX 1 TB-os merevlemezem, amit szeretnék a leendő számítógépben használni. (ezeket én is betudnám szerelni)

A kérdésem konkrétan az lenne, hogy nem vész el a garancia, ha én belenyúlnák ebbe a számítógépbe?



2018. júl. 8. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vész el, mert a garancia nem a teljes gépre, hanem az alkatrészekre vonatkozik.

Rendeld meg a konfigot (ha nem tudod, milyet vegyél, kérj segítséget itt) VGA és HDD nélkül, és ugyanúgy összerakják neked.

Egyébként a két oldal közül én inkább a PCX-et ajánlom.

2018. júl. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a gyors válaszodat. A számítógépre max. 150-160 ezer Ft-ot szánnék.


Eddig kb. ezeket az összetevőket néztem ki:


alaplap: MSI H310 PRO-VDH

processzor: i5 8400 vagy i3 8100 (itt kissé hezitálok)

memória: Crucial 8GB DDR4 2400MHz CT8G4DFS824A

SSD: Kingston 120GB A400 (szintén nem vagyok biztos benne)

táp: FSP Hyper S 500W (talán majd később újítok egy combosabb videókártyára) -minőségi tápegységnevek jöhetnek!!

ház: CoolerMaster Force 500 (itt sem vagyok még teljesen biztos)

2018. júl. 8. 19:12
 3/8 A kérdező kommentje:
És még esetleg egy processzor hűtő :D
2018. júl. 8. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit szólnál egy ilyesmihez? AMD Ryzen processzor, kb. az i5-8400 szintjén van, de olcsóbb. És később, amikor az alkalmazások már több magot is ki tudnak használni, akkor az AMD még gyorsabb is lesz az i5-nél. A BIOS frissítést hagyd bepipálva, az nagyon fontos! Tettem bele jó procihűtőt (BQ Pure Rock), valamint egy szerintem jól kinéző és viszonylag jól szellőző Zalman házat. A táp is Be Quiet, szerintem jó minőségű és nem lesz vele bajod. 500W-os a későbbi bővítésekhez bőven elég lesz (a mostani konfigodhoz a 400W is bőven elegendő).

[link]

Szeretem az ilyen kérdezőket :)

2018. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ryzen 2600 6 magos, akárcsak az új coffee lake intel i5-ök, szerintem a 12 szálra gondoltál.


Az alkatrészekre ha gépösszerakóval veszed, külön kapod a garanciát, ez nem probléma, viszont a pcx flegma, les**rom garanciáztatás hozzáállása miatt inkább ipon, ott még embernek néznek a vásárlás után is.


ryzen jó választás, viszont oda a 2400MHz-es ram karcsú, 3000MHz kéne, soakt dob a teljesítményén, illetve egy komolyabb lap, mint a 320-as, b350-ben érdemes gondolkodni (nem ab350). 320-as lap az alsó kategóriához való, illetve az alaplap csak és kizárólag BIOS frissítés után kezeli a processzort, ez megint +2-3e plusz kiadás. A végén megveszed aztán nem indul el a gép a régi BIOS miatt.

2018. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt tapasztalatom a PCX "lesz*rom, flegma" gariztatásával, nekem rendesek és segítőkészek voltak.

A PCX-nél lehet kérni BIOS frissítést, akkor meg már elindul és gyönyörűen fog működni.

2018. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A RAM-ban igazad van, nem ártana valami nagyobb MHz-es, csak az meg drágább.
2018. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Valóban megfontolandó az AMD Ryzen modelljével felszerelt építmény is.

A ház-tippér pedig egy hatalmas pacsi! Pont ilyen megjelenésűn gondolkoztam én is, gyönyörű fekete színben, bármiféle csicsázás nélkül. :D

2018. júl. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!