Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik SSD-t válasszam,...

Melyik SSD-t válasszam, illetve tudtok-e más vagy jobb alternatívát?

Figyelt kérdés

Mindenképp szeretném a meglévő HDD-m lecserélni, annak adni egy borítást, hogy külsőként fusson tovább. Viszont elsőnek vásárolok SSD-t és nem tudok mik lehetnek a különbségek egyes márkák és típusok között. A gépem SATA3 2,5 átmérőjű SSD-t képes befogadni. Mivel a jelenlegi HDD-m a laptopban 1 TB-os és jelenleg durván 200 GB (ritkán van rajta több, mert másik külső vinyó, drive, etc. tárolom dolgaimat), így szerintem 250 GB-os SSD elég kell, hogy legyen.

A kiszemelt példányok:

- Samsung 860 EVO 250GB SATA3 MZ-76E250B

Ára: 20-22e.

- Kingston HyperX Savage 2.5" 240GB SATA3 SHSS37A/240G

Ára: 25-27e.

- Samsung 860 Pro 256GB SATA 3 MZ-76P256B

Ára: 31-33e.

- Samsung 860 EVO 500GB MZ-76E500B

Ára: 32-33e.

Igazából mindegyik maximális írási és olvasási sebessége közötti eltérés +-20 MB/s. Az első 3 között pedig 10 GB eltérések vannak. Olvastam egy helyen, hogy a Kingston a tévhitekkel ellentétben, sokkal előnyösebb választás lehet, mint a Samsung, mert a minimális olvasási és írási sebességük 340 MB/s-nál megáll, míg a Samsung 40 MB/s olvasás és 160 MB/s írás sebességig csökkenhet.


Na most a TBW értékekkel nem vagyok tisztában. Ha valaki azt elmagyarázza pluszba, megköszönöm.



#meghajtó #SSD #SATA3 #belső SSD #samsung 860 pro #samsung 860 evo #kingston hyper x savage #240 gb
2018. aug. 16. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

TBW = Total Bytes Written(összes írott adatmennyiség)

TBW értéke kicsit csalóka lehet, mivel egyes gyártók eltérő (Jedec) szabvány szerint határozzák meg a TBW értékét, ezért összehasonlításuk olykor nehézkes lehet.


Nekem HyperX Savage van csakugyan a 240GB-os kiszerelésben, de =>

Én a Samsung EVO 860-at javaslom 250 és 500-as kiszerelésben egyaránt. Ennek egyik oka a gyártási folyamat. A Samsung képes volt csökkenteni a költségeket a TLC 3D V-NAND használatával, ami olcsóbb, mint a Kingstonban használt MLC. Azonban ennek ellenére ez egy gyorsabb meghajtó. Mivel mindkettőnek egyforma a jótállása is (3 év).


Apropó a 860 Pro valóban a leggyorsabb mind a 4 közül, de azért az áráért inkább a fél Terabájtos EVO 860-at venném.

2018. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!