Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire kell odafigyelni hangkárt...

Mire kell odafigyelni hangkártya vásárlásánál?

Figyelt kérdés
Egy Ednet 8700 5.1-es hangkártyát néztem ki.
2010. jún. 22. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy 7.1-est, azok jobbak :)
2010. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első sorban ne felejtsd el a jótálási lapot lepecsételtetni. :P
2010. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alaplapodon milyen hangkártya van hogy az nem elég neked?:) A jobb lapokon már 7.1 van elég régen.
2010. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit késve de válaszolok,hátha még jól jön valakinek.

Az alaplapi hangkártya nem sok mindent ér még akkor sem ha 7.1-es egy csúcsminőségű kártyával nem lehet összehasonlítani.Bár az alaplapi kártyák is már elég jók de vannak akiknek ez nem elég és én is köztük vagyok.

Én vettem egy Creative xfi xtreme gamer-t ennek már külön audió processzora van ugyanúgy mint az összes többi xfi-s kártyának.Több különböző kártya és termék birtokolja az xfi jelezést nem csak a creative által gyártottak, ezekben is ugynaz az xfi chip dübörög.

Nagy találmány az xfi cristalizer,ezt a software-ben lehet beállítani a mértékét és azt csinálja,hogy kijavítja a hibákat lejátszás közben,ettől olyan kristálytiszta lesz a hangzás.

Azonfelül teljesen testre szabható minden hangal kapcsolatos dolog tényleg elég profi megoldás.

A térhangzásról nem is beszélve az ég és föld egy alaplapi kártyához képest nagyon élethű tud lenni bár ez erősen függ a forrástól.

A játékoknál pedig megint csak hihetetlen a térhangzás.

De vannak más hangkártyák is amik jók lehetnek pl az asus sonar bár azzal nincs tapasztalatom.

Nekem egy 16 000 ft-os 5.1-em van és mindenki aki meghalja csodálkozik milyen szépen és tisztán szól pedig nem jó minőségű de a hangkártya kihozta belle a maximumot.

Ha lesz rá keret beszerzek egy rendes jobb minőségű 5.1-es vagy 7.1-es hangfal szettet de egy normális kártya egy ócskább hangszórót is szebben megszólaltat csak kisérletezgetni kell a kártya beállításával ami egyébként gyerekjáték.

2010. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!