Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitorom valóban tönkremehet,...

Monitorom valóban tönkremehet, ha felülírom a refresh rate -t nagyobbra?

Figyelt kérdés
nvidia vezérlőpultban a monitorom natív felbontásával 72Hz -re tudom állítani a frissítési rátát, úgy, hogy a felbontás is megmaradjon. Ez gyárilag csak 60Hz -t tud, de 72 -ig látszólag tökéletesen működik. Aztán ott van a RefreshLock nevű program, amivel ezután lezárom ezt az értéket, így ha megnyitok egy játékot, akkor nem kapcsol át 72Hz -ről 60-ra. Valójában csak játék idejére kellene, mert kevésbé elmosódott a kép FPS -nél. Azt olvastam, hogy ez károsíthatja a hardvert, és előbb tönkremehet a monitor. Utóbbi már 9 éves az idén, egy ViewSonic, bár gondolom ez nem számít most.

2019. júl. 7. 17:31
 1/1 anonim válasza:
Azt nem tudom hogy tönkre mehet-e, hosszabb távon valszeg. igen mivel elég régi monitor,de ha a monitor tápja nem bírja valamilyen károsodás érheti pl. alacsonyabb fényerő
2019. júl. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!