Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell beállítani a...

Hogyan kell beállítani a routert, hogy minden gép elérje az FTP szerveremet?

Figyelt kérdés
Adott egy szolgáltatói modem, ami egyben router is, de a wifije nem működött valami jól, a szolgáltató meg nem akarta cserélni. Így ez mögé vettem inkább egy routert (Archer C6) amire wifin csatlakozik 4db laptop, telefonok és egy fájlszerver. Ezen korábban az otthoni csoportokat használtam mappák megosztására, de mióta ezt megszüntette a Microsoft, simán Windowsból nem sikerült a megosztás, így telepítettem rá egy FTP szervert (Filezilla) Azon kívül, hogy a szervernek fix IP-t állítottam, a routeren nem kellett semmit csinálni és az Archerre csatlakozó gépek el is érik a megosztást. Viszont van egy asztali gép, ami közvetlenül a szolgáltatói routerre kell, hogy csaltkaozzon kábelen. Ha ezt az Archerre kötöm, akkor arról is elérem a szervert, de a modemen keresztül már nem. Beállítottam port forwardingot az Archeren a fájlszerver IP címével a 21-es portra, de így sem éri el. A fájlszerver IP-je 192.168.1.XX, az asztali gépé pedig 192.168.0.XX és a router wan IP-je is ilyen. Mit kellene még átállítanom, hogy a modemre csatlakoztatott gépről is el lehessen érni a fájlszervert? Annyit nem ér a dolog, hogy a kábelt elhúzzam a routerig, vagy vegyek wifis hálózati kártyát, de ha a router és a modem beállításaival meg lehet oldani, az jó lenne.

2020. ápr. 16. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A routert állítsd át access point módba, vagy ha ezt nem támogatja, kapcsold ki a DHCP szervert benne, az IP címét állítsd át egy, a modemmel azonos subneten lévő, de a DHCP tartományán kívül eső IP címre, a kábelt pedig a WAN port helyett egy LAN portba dugd. Így az egész rendszer egy nagy hálózat lesz, dupla nat nélkül, minden eszköz tud kommunikálni egymással.
2020. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A saját wifi routeredet AP módban kéne üzemeltetned.

Átdug, dhcp ki, ip átír.

[link]

2020. ápr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor egy kis gyorstalpaló az FTP-vel kapcsolatban:

Az FTP két portot használ: a 21-et mint parancs-csatornát, és egy másik portot, mint adat-csatornát. E tekintetben két működési módja lehetséges az FTP szervernek: aktív, és passzív.

Aktív mód: a kliens felveszi a kapcsolatot az FTP-vel a 21-es porton. Ezután a szerver megnyitja a KLIENS 20-as ponrtján az adatcsatornát, amin a tényleges adatátvitel történik. Ez a gyakorlatban azonban kivitelezehtetlen. Ha nem közvetlenül csatlakozok az internetre (vagy jelen esetben: ha nem ugyanabban az alhálózatban vagyok), akkor a szerver nem tudja megnyitni a gépemen a 20-as portot, hiszen "nincs rálátása", csak a routert fogja így elérni. Ezt elvileg orvosolni lehet azzal, ha a 20-as portot megnyitom, de ez nem túl bölcs módszer.

A másik a passzív mód: a kezdés itt is ugyanat, mint aktív módnál: a kliens felveszi a kapcsolatot az FPS szerver 21-es portjával. Majd szintén a kliens meg próbál nyitni egy random portot a szerveren az adatcsatorna részére. (Oké, nem teljesen random, mert a szerver konfigurációjában meghatározott port-tartományban nyithat csak.) Így már "router mögül" is el lehet érni "külső" FTP szervert. Ha az a szerveren engedélyezve van.

FileZillát kb. 5 éve használtam utoljára, de itt van a beállításairól egy leírás: [link]

Viszont otthon nálam is van egy "belső hálózat", és azon "kívül" egy FPT-szervert futtató Raspberry, és gond nélkül elérem passzív módban. Arra kell ügyelni, hogy a kliensben is add meg, hogy passzív módot kívánsz használni.

2020. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!