Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudnék normális cat6...

Hol tudnék normális cat6 kábelt venni?

Figyelt kérdés

1gigabites hálózattal rendelkezem és ehhez szeretnék alkalmas kábelt venni jelent pillanatban egy cat5e s kábellel van lehúzva az internet asztali gépen de hiába a maximum 40 méter távolság 1000mbit körüli sebesség helyett csak maximum 100 at tud leadni, de nem tudom hol találnék normális cat6os kábelt ami itthoni használatra tökéletesen megfelelne és leadná nagyjabol ezer körüli megabites sebességet,

olyan kábelt keresnék ami legalább 40 méteres kiszerelésben van ,egyébként valaki nem tudja miért nem működik a cat5e ssel 40méter hosszban? előre is köszi a válaszokat



2020. ápr. 24. 00:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyi hogy ne csak írjatok hanem küldjetek is párat légyszi :D
2020. ápr. 24. 00:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Cat5e kábel tudja a gigabitet 40 méterre. Ha nálad nem, akkor vagy maga a kábel hibás (sérült vagy rosszul van bogyózva), vagy a kábel két végén lógó eszközökben van a hiba. Esetleg magában az internetszolgáltatásban. Pláne, ha bitre pontosan 100-nál maxol ki az átviteli sebesség.
2020. ápr. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ami cat5e, az kivétel nélkül tudja az 1000Mbit-et ilyen távon is, akár utolsó dzsunka, akár aranyozott végű, bársonnyal és kevlárral bevont kábelről van szó. Inkább a számítógépben keresd a hibát, mivel az a 100Mbit gyanúsan azt jelzi, hogy rosszul érzékeli a gép a kapcsolat maximális sebességét, vagy nincs jól beállítva, vagy csak 10/100-as a portja (igen, sajnos még mindig adnak el ilyen gépeket).
2020. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Cat5e 100 méterig szabvány szerint tudja a gigabitet.

Gyakorlati tapasztalat, hogy ha nincs zavaró tényező (mondjuk hosszan mellette erősáram) akkor még 100 méter felett is jónak kell lennie.

Én a 2 végén a csatlakozónál kezdeném a keresést, ha van eszközöd akkor a cserét.

2020. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából 20 méter talált Cat5e-n még a 10GB/s is simán ment.
2020. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy két dolog amit el felejtettem még leírni, az egész sztori úgy kezdődött hogy szolgáltatót váltottam és ezáltal nagyobb internet csomagra ami ebben az esetben 1000mbit /s es.

Két szobában van nálunk lehuzva kábelel direktbe az internet (optikai) de egy mellettem lévő kb 5 méterrel távolibb szobába leadja ugyanez a cat5e kábel az 1000 ret az enyémbe nem, ezt onnan tudom hogy két szobába ugyanazon a gépen mértem a sebességet másikban mindig ezer körüli érték itt nálam mindig pontosan fix 94/94

szolgáltató kijött másodszorra is újrahúzták az internetet új cat5e kábelekkel de a helyzet ugyanez nálam 94/94 az internet, hálókártyám tudja az ezret mivel akkor nem mértem volna másik helyiségben ezret,

Vegül annyiban maradtunk a szerelőkkel hogy a cat5e kábel nem tudja hiába van 40 méter távolság ezért csak úgy lesz jó a netem ha veszek egy cat6os kábelt

2020. ápr. 24. 11:57
 7/8 A kérdező kommentje:

Hálókártyám tudja,direktbe van húzva a net tehát nem akadályozhatja semmilyen switch router vagy valami,

Szerelők sem tudták mi a gond ezért annyiba maradtunk hogy vegyek árnyékolt cat6 kábelt az majd tudni fogja

2020. ápr. 24. 11:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Esetleg hogy az utp toldo lehet e hogy nem bírja az ezret?
2020. ápr. 24. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!