Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kihasznál még Windows 7-et?

Kihasznál még Windows 7-et?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 12:32
1 2
 1/16 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Én.
2020. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#2 meddig tudod használni?
2020. jún. 21. 12:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én használom. Régi 13 éves gép, működik megfelelően, ami meg működik azt nem kell megjavítani. Költeni már nem fogok rá, ha elromlik kuka, de addig miért ne használhatnám, ha a teljesítménye megfelel? Az meg a másik, hogy a Windows 7-et a megjelenése napján megkaptam ingyen az egyetemtől, jogtiszta. Nem akarok 13 pénzt fizetni a 10-ért egy olyan gépre ami ki tudja meddig jó még, aztán kuka. A 7 jogtisztán elmegy rajta addig is. Vírusirtó van rá és még szerintem lesz is jó 2 évig.
2020. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Nemrégen tettem föl az XP helyett. Amíg viszi azt amire nekem kell, addig marad.
2020. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Sokan.

Én mondjuk már az egész Microsoft-univerzumot magam mögött hagytam, és Linuxot használok - egész egyszerűen mert jobban bejön, mint a Microsoft vergődése a Windows 10-zel -, de a Windowsok közül a 7-es volt az utolsó, amire még azt mondtam, hogy jó termék.

Hogy meddig lesz még használható? 5 évig még biztosan. Architektúráját tekintve ugyanaz a Win32/Win64 rendszer, mint az újabbak, egyedül az UWP-t nem támogatja, de ezzel igazából a Microsoft is csak szenved. Erőlteti, de senki más nem vevő rá, mert egy átgondolatlan káosz az egész.

Néhány játékot leszámítva minden valamire való szoftver fut Win7-en is, az összes valamire való antivirus megy rajta, ZoneAlarm tűzfal szintén (ha tutira mész ;-)), az összes elterjedt böngésző fut rajta, nincs semmi, ami miatt a használhatósága csorbulna.

A frissítések hiánya meg közel sem akkora gond, mint amekkorának a MS - meg pár hű követője - szeretné beállítani. Ha van egy normális antivirusod (pl. Avast), egy jó tűzfalad (ZoneAlarm), normális böngészőt használsz, nem telepítesz agyba-főbe minden baromságot, akkor teljesen biztonságban vagy. Jónéhány emberrel találkoztam, akik "pucér hátsóval" használták a Win10-es gépet, mondván "ennek semmi baja nem lesz, frissítve van minden, meg hát ott a Defender"... és simán benyelték a zsarolóvírust.

2020. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Én is váltottam még megjelenés után nem sokkal, viszont ha tehetném használnám.

Van laptopom, annál driver gondok miatt kellett a 10, aztán mondom elegem van, váltok linucra, ott meg szintén wifi driver nem volt jó, szóval különböző frissítések letiltásával megoldottam.

Aztán most váltottam asztali gépre, szintén a driverek miatt kell a 10, na meg pl a forza horizon 4 windows store-os...

2020. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem. Nincsenek nagy igényei, YouTube megy és ennyi elég is neki.
2020. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Lehet XP-t is használni.
2020. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is. Windows 7 Ultimate van a gépemen már a kezdetektől. 7 éves gép.
2020. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
én is az év végéig, amikor majd egy konfig váltással együtt váltok oprendszert is, feltéve ha lesz olyan stabil már akkor
2020. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!