Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Random letöltés belassulás....

Random letöltés belassulás. Ehhez a hálózati kártyához nincs más driver?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A gépembe egy Intel 82567LF-3 típusú hálózati kártya található, és 1 az 1-be ugyanez a problémám, nekem is random belassul rohamosan a letöltési sebességem: [link]

Mint az a kommentek során kiderült: "A megoldást hosszas tesztelés után egy régi intel driver jelentette, amivel nem jelentkezett a probléma. A windows driver frissítés kikapcsolását emiatt elfogadtam megoldásként."

Nemrég telepített, frissített Win 8.1 van a gépemen. Nagy valószínűséggel nálam is driver gond lesz, azonban nem találtam még az intel oldalán sem megfelelő régebbi drivert hozzá, valaki tudna linkelni ehhez a hálókártyához egy régebbi drivert? :/ Nagyon idegesítő, hogy random belassul a netem így kábelen. :/ Hónapok óta ezzel szívok, régebben jól működött. KÖSZÖNÖM!



2020. aug. 3. 12:57
1 2
 1/12 CspCsj ***** válasza:

Az általad linkelt fórumban is van egy Intel letöltőlink, ahol 22.10-es a legrégebbi, - azzal próbáltad?

Esetleg Win7-es is gond nélkül menni szokott: [link]


Vagy innét a második (31.76MB) és az utolsó (75.54MB), ha 64bites rendszert használsz:

[link]


(ha kézzel tömörítenéd ki, akkor a PRO1000\Winx64\NDIS64 almappában lévővel kezdeném, NDIS63 = Win8 , NDIS62 = Win7)

2020. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A linkelt fórumban találhatót amikor elkezdtem telepíteni, akkor úgy tűnt, hogy fel is rakja, de telepítés közben ezt írta: "Cannot install drivers. No Intel (R) Adapters are present in this computer", majd megszakadt.

Amit linkeltél Win 7-es drivert, azt szintén nem rakta fel, ott azt írta, hogy az operációs rendszerem nem támogatott (angolul).

A 31.76 MB-os és a 75.54 MB-osoknál is ugyanezt írta: "Cannot install drivers. No Intel (R) Adapters are present in this computer." Egyszerűen nem értem... Többször is megpróbáltam mindegyiket, sőt ezeken kívül csomó másikat is. Pedig a gépembe ez a hálózati kártya van, amit feljebb írtam (Intel 82567LF-3).

PROXGB, PRO100, PRO1000 bár nem tudom mik ezek a mappák, de mindegyiknél futtattam a PROUnstl.exe-t, előrelépést azonban nem sikerült elérni.

Eszközkezelőben azt írja a hálózati kártyánál, hogy Ez az eszköz megfelelően működik. Illesztőprogram szállítója: Microsoft. Illesztőprogram dátuma: 2013.03.28., Erőforrás beállításoknál azt írja, hogy 0 ütközés.

Win 8.1 Pro 64 bites rendszerem van egész pontosan, mindig az tölti le a hálókártya driverét is automatikusan, én erre régen se tudtam felrakni soha Intel drivert. Talált néhány nagyobb frissítést a Windows Update, de azok se segítenének nem? Esetleg egy régebbi 8.1-et felrakni? Bár valszeg az is ugyanezt az illesztőprogramot szedné le automatikusan, régen pedig szerintem nem volt ilyen, hogy random tetü lassú lett a letöltés. Remélem nem kuka a gép meg a hálózati kártya, mit lehetne még tenni esetleg? :/ Az eddigieket is köszi!

2020. aug. 3. 17:49
 3/12 A kérdező kommentje:

Még pár adat, bár én ezekre keresve se találtam még meg a megfelelő drivert.

Proci: Intel Core2 Quad Q9650

Alaplap: Fujitsu D3011-A1, Chipset: Intel Q45/Q43, Southbridge: Intel 82801JD (ICH10D)

2020. aug. 3. 17:55
 4/12 CspCsj ***** válasza:

Jelenleg minek ismeri fel a rendszer?

Start menün jobbegérgomb > Eszközkezelő > Hálózati kártyák kategóriában mik szerepelnek?

2020. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eszközkezelő > Hálózati kártyák > Intel(R) 82567LF-3 Gigabit hálózati kapcsolat, csak ez az 1 van ott, más nincs.
2020. aug. 3. 20:53
 6/12 CspCsj ***** válasza:

Akkor ugyanitt, duplán rákattintva erre a hálókártyára, - majd a megjelenő ablakban az Illesztőprogram fülre, mit ír a dátumra és a verzióra? (csak hogy lássuk)


Először is az automatikus driver-frissítést kikapcsolnám a rendszerben, - ha felteszek egy régebbit, akkor a rendszer ne próbáljon magától csereberélni:

Start menün jobbegérgomb > Rendszer > (balra) Speciális rendszerbeállítások > Hardver fül > (alul) Eszköztelepítés beállításai > Nem én választok > Sose frissítsen > Mentés


Ezután kézzel próbálnám valamelyik letöltött driver-t telepíteni:

- Kicsomagolnám a feljebb említett mappát (NDIS64) külön mappába (ha exe a fájl, akkor is megnyitható valamelyik tömörítőprogrammal vagy csak az EXE kiterjesztést ZIP-re átnevezve duplaklikkel beleléphetsz)

- Majd az Eszközkezelőben az Intel hálókártya elemen jobbegérgomb > Illesztőprogram frissítése > Illesztőprogram keresése a számítógépen > betallózod a kicsomagolt mappát > Tovább


Megj.:

Itt van az alaplaphoz még két régebbi hálózati (network) driver verzió ha még szeretnél próbálkozni: (a második csak XP-s driver-t tartalmaz)

[link]

(NDIS5x = XP, NDIS61 = Vista, ha nincsenek ilyen mappák, akkor csak XP-s van)


Ha hiba van úgyis írsz...

2020. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Illesztőprogram szállítója: Microsoft, illesztőprogram dátuma: 2013.03.28., illesztőprogram verziója: 12.6.47.1, digitálisan aláírta: Microsoft Windows, pontosan így volt asszem.

Most pedig így: Illesztőprogram szállítója: Intel, illesztőprogram dátuma: 2011.07.20., illesztőprogram verziója: 11.13.51.0, digitálisan aláírta: Microsoft Windows Hardware Compatibility Publisher.

Innen tettem fel az utolsó előttit: [link]

Egyelőre ezzel próbálkozom, legkésőbb 2-3 napon belül ki kell derülnie, hogy mi a helyzet.


Automatikus driver frissítéseket kikapcsoltam, sőt én még a Windows Update-et is.


Az általad leírt módszerrel tettem fel a drivert (Eszközkezelő, illesztőprogram frissítése, illesztőprogram keresése a számítógépen, stb...), nem ment túl egyszerűen, mivel ez új volt nekem.

Köszi az eddigieket is, remélem beválik! Ígyis-úgyis jelzem majd, ha beválik, ha nem. Ha nem, akkor próbálkozom tovább, de ennél régebbi drivert én nem találtam hozzá a neten.

2020. aug. 4. 10:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Illetve még szintén az Eszközkezelőben a hálózati kártyánál, az Energiagazdálkodás fülnél levettem a pipát erről: A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg. És erről: Az eszköz felébresztheti a számítógépet. Nem tudom ezeknek van-e jelentősége.
2020. aug. 4. 10:39
 9/12 CspCsj ***** válasza:

A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt = energiatakarékosság (akkor szokták kivenni a pipát, ha néha megaszakad az internetkapcsolat)


Az eszköz felébresztheti a számítógépet = távoli eléréshez szükséges (ha például munkahelyről szeretnéd bekapcsolni a gépet, hogy mondjuk egy fájlt szeretnél elérni)

2020. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Most már néhány nap után kijelenthetem, hogy szerencsére megvan (szinte 100%) a megfelelő illesztőprogram a hálózati kártyámhoz. A 2013.03.28.-i 12.6.47.1-as driver jónak tűnt, de a feltelepítése után alig 1 nappal megszakadt néhányszor a net (ami mondjuk megszokott volt itt egész tavasszal), lehet hogy a szolgáltató volt a hibás, esetleg a router hülyült meg ismét, utóbbi esélyesebb, hiszen egy router reset megoldotta a problémát most is, azóta sem szakadt meg. Speedtest.net méréseken jól teljesített egész nap ezzel a driverrel (net megszakadásnál értelemszerűen nem). Bár ez az említett driver is jó eséllyel bevált volna, de valamiért mégis úgy döntöttem, hogy felteszek egy másikat: 2012.02.02. 11.16.87.0-s verziót. Nagyjából 2 napja ez van fenn és speedtest.net méréseken szintén folyamatosan jól teljesít vele, bármikor mértem, soha nem volt belassulás, valamint böngészésnél se vettem észre soha belassulást. 500 megás a netem és stabilan szokta hozni mérésnél a 400-440 felettit, meg feltöltésnél is stabilan hozza a 20 felettit (asszem 25 a max).

Innen szedtem le a most használt drivert: [link]

Ez a driver tökéletesnek bizonyul, bár az uTorrent feltöltések a héten visszaestek, de gondolom ennek hátterében nem a driver állhat.

Köszönöm az összes segítséged, nyugodtan írj, ha esetleg tudok segíteni én is bármi ilyesfélében!

2020. aug. 6. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!