Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan vírus vagy...

Létezik olyan vírus vagy hackertámadási mód, hogy a Messenger azt a látszatot kelti, mintha egy ismerősöm csörgetne?

Figyelt kérdés
Két hete is megesett, és most is, este kilenc után. Egy olyan ismerősöm csörget, akivel még több, mint 8 éve dolgoztunk együtt. Utána párszor ugyan megesett, hogy írtunk egymásnak érdeklődő üzenetet, de ilyenre már hat éve nem került sor. És az kizárt, hogy ő bármit is akarjon tőlem, pláne nem úgy, hogy hirtelen rámcsörög este kilenc után. Max. egy "Hogy vagy?"-kérdést néznék ki tőle üzenetben, de leginkább még azt se. Épp ezért nem vettem fel, mert gondoltam, lehet, hogy valami vírus vagy adatlopók trükkje. Természetesen üzenetben megkérdeztem, hogy mit szeretett volna, nem jött rá válasz. Mi a tippetek?

2020. szept. 9. 21:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és két hete is kétszer próbálkozott néhány perces szünettel. Most is, épp az előbb.
2020. szept. 9. 21:41
 2/4 Fsms ***** válasza:
100%
Igen, amikor feltörik a központi appot. Gondolj az instagramra, ahol bill Gates több híresség profilját feltörték és pénzt kértek a nevükben. Pl. Valaki átvette a fiókot tőle , szóval lehet.
2020. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

ha a mobilja fertőzött, az is okozhatta.


de volt idő, amikor engem azért hívogattak olyanok, akik egyébként nem szoktak, mert a kisgyerekük kezükbe adták a mobilt, az meg össze-vissza nyomkodta és néha felhívott ezt-azt a kontakt listából véletlenszerűen.

2020. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*úgy értem, hogy a kisgyerekük kezébe adták, na. valaki meghackelte a billentyűzetem és nem tudok írni. :)
2020. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!