Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van Messengeren "látta"...

Miért van Messengeren "látta" funkció?

Figyelt kérdés
Személy szerint engem eléggé zavar, mikor valaki "látta" az üzenetem és nem válaszol. Tudom, hogy hülyeség, meg minden, de nem lenne jobb, ha olyan lenne, mint az SMS, hogy nem írja ki, ha valaki elolvasta az üzenetet? Ti mit gondoltok erről?

2020. okt. 21. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Engem is zavar.
Engem nem zavar.
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy ha zavar, akkor használj SMS-t vagy e-mailt. ;)
2020. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár az az egyik hátulütője, amit te írtál le, de alapjában véve pont a másik véglet megszüntetésére szolgál(t).


Pont azért létezik, hogy legyen indoklás. Egy SMS-nél, illetve régi chaten nem lehetett tudni, hogy miért nem válaszol.

A "látta", illetve annak hiánya viszont jelzi (igen, eredetileg a "látta" felirat hiánya a funkció lényege), hogy nem azért nincs válasz, mert a másik nem akar, hanem mert még nem jutott odáig, hogy megnyissa.

2020. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 savanyújóska ***** válasza:
Engem is zavar, de alapvetően mivel nem csak én, hanem az ismerőseim is kellemetlennek tartják, így ha elő is fordul, az indokolt esetben van, és épp ezért nem idegeskedek miatta. Minden más esetben pedig hasznos, hogy tudom, hogy az adott infót még biztosan nem kapta meg az illető. (Az is lehet, hogy véletlen nyomott csak rá, és közben nem volt ideje elolvasni rendesen, ilyesmi.) Szóval nagy jelentőséget nem tulajdknítok neki, sz is csak egy eszköz ha magyon fontos/sürgős, akkor telefon/személyes a megoldás.
2020. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A "látta" csak arra szolgál, hogy tudd megkapta. Nincs hálózati hiba vagy egyéb. (engem jobban zavar hogy nem tudom külön-külön olvasatlannak jelölni, ezért nem is használom nagyon kommunikációra) mivel email esetén is gyakran előfordul hogy elolvasom de nincs időm épp válaszolni. ezért megjelölöm, hogy tudjam még reagálnom kell majd rá ha lesz időm.

ez az azonnali üzenetek esetében is így van, csak sok alkalmazás van aminél nem lehet flag-elni sajnos.

összességében az jobban szokott idegesíteni hogyha elolvasok valamit és ha nem reagálok azonnal akkor már megy is a hiszti hogy "de hát láttad és online vaaaaagy... miért nem írsz?" mert talán épp fontosabb dolgom van mint valami vicces képre reagálni mondjuk.

2020. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Várjunk már, nagy kavarodás van itt a fejekben a visszaigazoló jelzésekkel kapcsolatban a messengeren :)

- Üres karika: nem küldted el / nem kapta meg = nem ért célba még az üzenet

- Üres karika pipával: elküldte az üzenetet, de nem kapta még meg: Nincs interenet a telefonján, ki van kapcsolva stb.

- Teli karika: elküldted az üzenetet és az meg is érkezett a másik félnek, de még nem nyitotta meg. Ez csak akkor jelenik meg, ha üzenet fogadására alkalmas készüléke be van kapcsolva: pc, tablet, telefon és fut az alkalmazás.

- "látta": Konkrétan látta az üzentet.

2020. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!