Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet titkosítani...

Hogyan lehet titkosítani interneten?

Figyelt kérdés

Ha Tor-t használok például akkor azt ugymond senki sem tudja lenyomozni? még pl a rendőrség sem?

Csupán csak azért kérdem mert hallottam a darkwebről és az ott folytatott tevékenységekről és azt ha akár egy mezei felhasználó is megtalálja (ezeket az oldalakat) akkor a rendőrség miért nem?


Pl.: Ha én Tor-ra felmegyek csak simán böngészni akkor azt sem tudják lenyomozni?


Lehet hogy hülye vagyok de nem értem az összefüggést a kettő között.



2020. nov. 13. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
igen
2020. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
nyilván az oldalakat bárki elérheti aki ismeri a címet de a szerver fizikai helyét nem ismerik
2020. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Akkor Tor-al böngészés közben egy IP címet sem tudnak elérni? (már mint a valós és pontos IP-t)

Nemcsak darkwebre értem hanem ha pl. Tor-ral facebookozol vagy akármit csinálok akkor az én IP cimemet sem találnák meg?

2020. nov. 13. 20:57
 4/19 anonim ***** válasza:

A TOR forgalmát az usa titkosszolgálata dokumentáltan vissza tudja fejteni.


Más nem nagyon.

2020. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

A TOR forgalmát a "jóisten" sem tudja visszafejteni. XD


Kérdezőnek:


A TOR csak addig képes védeni, amíg az onion hálózaton belül ügyködsz.


Ha a Face-t szeretnéd használni:

[link]

2020. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Az nem titkosítás...
2020. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És én azt honnan tudom hogy az onion hálózaton belül vagyok?
2020. nov. 13. 22:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
.onion
2020. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Alex Fly ***** válasza:
52%
Ez nem titkosítás. A TOR az anonimizálásban segít - persze a technológiai korlátokat figyelembe véve.
2020. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#5, Alex Fly-nak:


Az Onion hálózat nagyon profi megoldáson alapszik, ezért a hatóságok és a szolgáltatók gyakorlatilag tehetetlenek vele szemben. Két lehetőség közül választhatnak. Vagy teljesen tiltják, vagy tudomásul veszik hogy tehetetlenek vele szemben.


Minden onion használó lehet egyben szerver-szerű is. A te forgalmazásod sok-sok más tagon keresztül bonyolódik titkosítottan, teljesen nyom nélkül. Mindenki elfelejt mindent. Tehát az onion megfejtéséhez arra lenne szükség, hogy valaki/k a teljes hálózat minden tagját VALÓS IDŐBEN figyeljék, mert múlt idő itt nem létezik! Nincs olyan, hogy "később megnézem", vagy "szólok valakinek hogy nézze meg". Akárcsak 1 ezred másodperc múlva már nincs mit nézni.

2020. nov. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!