Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az itthoni szerver miért nem...

Az itthoni szerver miért nem látható külső hálozatról?

Figyelt kérdés

Adott egy pc amin openmediavault van, ftp szervert szerettünk volna.

Routeren nyitottunk neki portot ami látszódik is, Fix ip van, Nat kikapcsoltatva. Külső hálózatról nem látható, mindig time out hibát ír. Mit lehetne ezzel kezdeni?



2020. nov. 19. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Port forward be van állítva a routeren? Helyesen van beállítva? Passzív módban próbáltatok ftp-zni kivülről?
2020. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként feltétlenül fontos nyilvánosan elérhetőnek lennie? Én ezt úgy oldottam meg, hogy otthon csináltam egy OpenVPN szervert és ha hozzá akarok férni az OMV-hez, csak az adott eszköttel csatlakozok a VPN-hez.
2020. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A router wan port ip címe ugyanazt mutatja mint a www.whatismyip.com ?
2020. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Passzív ftp-vel is probaltuk már de sajnos nem jo, kertünk fix ip-t tehát igen egyeznek a külső Ip címek.

Egyébként nem szükséges nyilvánosak lenni, csak nem tudtam erről a vpn dologról, picit utána nézek és kipróbálom.

2020. nov. 22. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:

- Aktív FTP nem működik routerek közt. (csak lan-on)

- Passzív FTP, FTPS kapcsolathoz szükségesek a fő porton kívül a másodlagos port(tartomány)nak is portforward server oldalon.

- Ha ragaszkodsz az 1 porthoz akkor használj SFTP-t. (de azt nem minden ismeri)

2020. nov. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!