Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mint magánember otthoni pc-re...

Mint magánember otthoni pc-re érdemes vpn-t használnia? mondjuk hogy hackerek ne tudjanak lekövetni?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy.
2020. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges. Ha már valakit támadni akarnak, akkor olyan célpontokat keresnek amiből tényleges gazdasági vagy politikai előny származik, nem egy random magánember adatai között lesznek ilyenek. Zsarolóvírust meg kártevőt VPN-en keresztül is le tudsz tölteni, az ellen nem véd.
2020. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

akkor hogyan tudnám megvédeni magam? már 2 email fiókomat is elvesztettem! a héten megjön a vadiúj pc és rendeltem hozza bit defender internet security-t! Kellene valami mást is hozzávenni hogy az ember otthon nyugodtan használhassa a gépét anélkül hogy mások olvasgatnák az üzeneteit meg kinéznék a jelszavaikat?

tegnap feltelepítettem a gépemre a próbaverziós malwarebytes

programot ami gmail fiókomnál blokkolt valami scrpt. fájt!Amikor az első fiókomat feltörték egy új winchestert tettem a gépbe és meformázva újrahúztam a gépet de pár nap múlva megint elvesztettem egy fiókomat! hogy az istenbe tudnak követni és csesztetni még mindig?

2020. dec. 9. 11:51
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 90%-ban csak a felhasználón múlik a rendszer épsége. Ugyanis hiába van védelmi szoftver telepítve, ha például tört programok és játékok telepítésével azok ki vannak kapcsolva, kivételhez adva.

A közbeszédben elterjedt "feltörés" sem ténylegesen feltörés, mert nem a szolgáltató szervereit támadják és abba lépnek be, hanem maga a felhasználó adott engedélyt vagy hajtotta végre azokat a lépéseket, amik során a gépéhez hozzáférést adott és az adatait megszerezték, majd felhasználták. Azt, hogy ezt VPN-en keresztül vagy sem érte el a felhasználó, nem számít már semmit.


A te esetedben hasonló dolgokat lehet következtetni:

- vagy feltört szoftverekkel kerül be a kártevő (kezdve az aktivált Windows-zal akár),

- vagy a neten keresztül amit te töltöttél le, engedélyeztél (legyen az popup ablak, átirányítás, e-mail melléklet, böngésző kiegészítő vagy bármi formájában), nem biztonságos oldalak látogatásával

- vagy adathalász oldalon keresztül te magad adod meg az adatokat, mert az másnak adja ki magát (közösségi oldal, banki felület, akármi).


Ebből viszont inkább következik, hogy vagy figyelmetlen (el sem olvasod mi az üzenet, csak kattintasz a bezárásra/elfogadásra, nem ellenőrzöd hogy valóban hiteles az oldal amire lépsz (az otpbank meg az otpbamk nem ugyanaz), vagy laikus felhasználó vagy, aki nem elég magabiztosan használja az internetet abból a szempontból, hogy nincs teljesen tisztában a veszélyeivel.

2020. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
értem én amit írsz! a kérdés akkor az hogy van e olyan program ami nem is enged hogy nem biztonságos oldalra menjek illetve ami blokkolja az ilyen link vagy oldal elérését!
2020. dec. 9. 12:21
 6/19 anonim ***** válasza:

Saját butaságod ellen nincs olyan program ami védene. Sajnos a felhasználók a legnagyobb biztonsági kockázatot jelentenek mindenhol. Megfelelő jelszó legalább 8 betű, kis- és nagykarakterek, számok és esetleg speciális karakterek pl.: @

Illetve csak biztonságos helyeken használni, vagy létrehozni egy alternatív e-mailt is, amin noname kínai weboldalakra is merhetsz regisztrálni.

2020. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Felesleges, kérd a szolgáltatótól a NAT -olást ha nem azaz alap.
2020. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

volt benn kis nagybetű szám és pl / jel is! Ezzel azt akarod mondani h nincs olyan program ami figyelmeztetne hogy az az oldal nem biztonságos? csak itthon lépek be az email meg egyéb jelszóval védett oldalakra máshol nem szoktam!

valahol azt írták lehet keyblogger vagy hasonló támadta meg a gépem! csak azt nem értem hogy új winyóval újrahúzott rendszerrel hogy tudott megint rám találni pár nap alatt!

2020. dec. 9. 13:06
 9/19 anonim ***** válasza:

a vpn nem véd semmitől, csupán arra alkalmas, hogy az addataidat még egy plusz szolgáltatón keresztül átküldd, tehét még lesz valaki akinek elküldöd az információkat abból a célból, hogy ő küldje tovább, ezáltal ha bűncselekményt csinálsz először azt a másik szolgáltatót találják meg, és ő adja ki az adataidat majd.


Esetleg arra jó hogy lehetsz amerikai, és akkor egyes kocsikban szól a pandora rádió :D


Ezenkívül másra nem.

2020. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
gondolom akkor ti semmilyen programot sem tűzfalat sem használtok hogy távol tartsátok magatoktól a veszélyektől!? Csak minden oldalt vhogy egyesével megnéztek valahol hogy biztonságos -e ?!
2020. dec. 9. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!