Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem jön az internet...

Miért nem jön az internet teljes sebsséggel? Minden adott hozzá. 1000mbps internet, 5G wifi. Többi lent.

Figyelt kérdés
Digis internetünk van. 1000mbps-os. Lankábelen teljesen jó 800mbps körül mozog átlagban, azonban wifin 200-300-al jön. Ilyen routerünk van: Xiaomi Mi AIoT Router AC2350 ( [link] ). A 2.4 és a 5 GHz is aktív, egyiken sem jó. Resetáltam már. Volt pár dolog amin álítottam (hatótáv, Bandwidth, Wireless channel) de ezektől sem lett sokkal jobb. Semmi nem terheli le nagyon. Teljes erősségen van, szinte az egész házban. Bejön a net a házba, ahhoz adtak egy huawei routert, de az nagyon gyenge, ezért rá lett dugva a xiaomi router. A lankábel amin jön a teljes sebesság a xiaomi routerba van bedugva, ezért nem értem a xiaomi router miért nem adja le wifin a 800mbps-et. A huawei router wifije nem sugároz jelet, ki lett kapcsolva, hogy ne zavarják egymást (csak modemként szolgál). Nagyon megköszönném, ha valami hozzáértő tudna segíteni (tudom, így távolról nehéz)

#internet #router #internetsebesség #Digi #Xiaomi Mi AIoT Router AC2350
2020. dec. 9. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a WiFi működési elvéből, az általa használt jel-modulációból és protokollból ered. Egy tökéletes jelerősség esetén nagyjából a fele, vagy valamivel több, mint a fele érhető el.

Pl., egy 300 megás WiFi eszköz 150 megabitet, vagy picivel többet tud forgalmazni.Ez már kiváló/jó érték. A jel-zaj arány viszont nem tökéletes, pláne a 2,4GHz-es sávban. Az 50-70 megabit körüli mért értéket tipikusnak lehet nevezni.


Jellemzően tényleges, 300 megabitet a jelenleg kapható eszközökkel stabilan, csak 5GHz-es frekvencia sávban, "AC"-s protokollal lehet elérni, 1000-es aktív bejövő sebesség esetén.

2020. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

"azonban wifin 200-300-al jön. Ilyen routerünk van: Xiaomi Mi AIoT Router AC2350"

Oké, de milyen klienssel (gyártó, típus, átviteli mód) tapasztaltad ezt?

2020. dec. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első válaszolnak köszönöm!


A másodiknak, sajnos nem teljesen értem a kérdését.

2020. dec. 10. 01:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az átviteli sebesség nem csak az "adótól" (jelen esetben a router) függ, hanem - többek között - a rá csatlakozó klienstől - okostelefontól, tablettől, laptoptól, stb... is.


Hiába AC2350-es a router, ha a rá csatlakozó kliens nem képes nagyobb sebességre - például egy ilyen wifi USB stick:

[link]

aggregáltan jó ha max 300 Mbps-ot tud.

2020. dec. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Világos, köszi. Elvileg a legtöbb tudná.
2020. dec. 10. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!