Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a műholdas,...

Mi a különbség a műholdas, ill. mikrohullámú internet között?

Figyelt kérdés

Leginkább az előnyei & a hátrányai érdekelnének egyik-másiknak.

Sajna olyan helyen lakom, ahol a vezetékes (optikai, vagy bármilyen normálisabb) internetet nem lehetséges bekötni, mert nincs lefedettség (bezzeg a szomszédnak igen, namindegy...).

Jelenleg a Telenornál vagyunk 2,5 éve, viszont annyira borzalmasan katasztrófális már a net, hogy alig 2-300kb/s-os sebességre képes. Percek kellenek mire betölt bármilyen oldal, ha egyáltalán betölt, a torrentről nem is beszélve. Ez korlátolt net, 100GB adatforgalom van egy hónapban. Most váltani szeretnénk, de nem találtam sehol sem normális netet ami korlátlan lenne, és legalább 50 megás. Torrent miatt lenne lényeg, mert így kb. semmit nem tudok letölteni.



#internet #Telenor #Torrent #fosazegésznet #mikrohullámú net #műholdas, korlátolt
2020. dec. 10. 22:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Utánanézek majd, köszi!
2020. dec. 11. 13:27
 12/13 anonim ***** válasza:

10-es, igen, bárhova kèrheted a bekötèst, csak nem fogják Neked ingyen bekötni, hanem állnod kell a költsègeit, pl. ha a hozzád legközelebb eső telefonvonal 3 km-re van, akkor az a bekötès rúghat több száz ezer vagy esetleg millió ft-ba is.


Laktam ilyen helyen, 2015-ig csak 2G volt elèrhető, kb. 200 kbit/sec letöltèsi sebessèggel. Akkoriban mèg megfizethető műholdas net sem volt, mikrohullámú szolgáltatók meg csak ígèrgettek vagy ki sem jöttek. Amióta van Voda Homenet azóta van normális netem, azaz 5 ève, először el se hittem, hogy van ilyen.


Kèrdező, sztem èrdemes bele vágni a műholdas internetbe, most már egèsz korrekt árakon elèrhető, ha nem jó, akkor másnem vissza adod... Most èn is gondolkodom a műholdas neten, pedig azóta már faluban vagyok

2020. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Már megoldódott, köszi szépen a választ mindenkinek!

Bekötötték a Telekomot. Ment ez, csak lusta volt a szerelő áthúzni egy házon keresztül, és inkább ráfogta, hogy nem lehet bekötni.

2020. dec. 27. 19:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!