Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kell valamit konfigurálnom,...

Kell valamit konfigurálnom, ha mobilinternetről vezetékesre váltok?

Figyelt kérdés

Eddig csak mobilinternetet tudtam használni, de hamarosan elér ide is az 1000 megás optikai kábeles internet, amire szeretnék rácsatlakozni.

Ha a routerem marad a régi, akkor marad az IP címe is, és a kameráimnak kiosztott IP cím is megmarad? Jelenleg 4 wifis biztonsági kamera, 2 pc, 3 telefon működik róla, a kameráknak és az egyik pc-nek statikus IP cím van beállítva, hogy ne legyen kavarodás egy áramszünet után, a többi eszköznek a router osztja ki a címet. Megmaradnak ezek a beállítások, vagy újra be kell állítani mindent?



2020. dec. 24. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanazt a routert, ugyanúgy routerként használod, amit most, akkor maradnak a címek.
2020. dec. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A WAN kapcsolatot jó eséllyel át kell konfigurálnod (az optikai nethez PPPoE kell), de minden más maradhat.
2020. dec. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 gyanítom, hogy optikai netet nem tud csatlakoztatni a jelenlegi routerhez, ami szerintem egy SOHO router. A szolgáltató adja az optikai végberendezést, azon be lesz konfigolva a csatlakozás, abból meg a WAN-ba és kész.
2020. dec. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 24. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#3 a SOHO routeren is van PPPoE lehetőség. Igen, alapból egy router-modemet adnak, mert másmilyet már nem gyártanak. Az jó is átlag jóskának, aki csak be akarja dugni a gépet és netezni, mert némileg több védelmet nyújt mint egy mezei modem. De ha saját routert használsz, át kell kapcsoltatni bridge módba a modemet (ha a Digiről van szó, többnyire fel is ajánlják ha látnak saját routert bekötéskor, ha nem akkor fel kell őket hívni, hogy kapcsolják át), ilyenkor a modem csak egy mezei modem lesz, minden egyéb funkciója lekapcsol, amit a routered lát majd el. Ha van router, így érdemes használni, mert a router-modem tudása nem valami nagy. Átlag jóskának elég, de a kérdező nem az.
2020. dec. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ilyen router:

[link]

Nagyon remélem, hogy használni tudom a vezetékes internethez is, mert épp azért vettem ilyet pár hónapja, mert várható volt, hogy belátható időn belül itt is elérhető lesz.

2020. dec. 24. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:
ez jó router lesz, de az ip címed változni fog, így lehet nem találják majd meg egymást minden eszközöd, de beállításoktól függ.
2020. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!