Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lassulhat be az internetem?

Mitől lassulhat be az internetem?

Figyelt kérdés
Telekom 1000mbit/s internetem van, ami egy ideig (jobb esetben pár nap) tökéletesen hozza a kellő sebességet, viszont egyszer csak gondol egyet, és lelassul 100mbit/s-re, amit semmi mással nem tudok orvosolni, csak a netkábel ismételt ki-be húzásával. A házban több gép is van, egyikkel sincs ilyen probléma. A dolog hátulütője lehet esetleg még az, hogy pár hónappal ezelőtt el lett vágva az internetkábelem, mivel a géphez közel eső része meg volt törve és sokszor még 10mbit sebességet se hozott, így "házilag" egy másik internetkábel lett elvágva és az alap kábellel összekötve színei szerint. Mindkét kábel hasonló cat5e szabványú, és persze egyszerű lehet rávágni, hogy venni kell egy új kábelt házi "gányolás" helyett, csakhogy sajnos az én esetem nem túl egyszerű, mivel emeletes házban lakom, így az egészet át kellene húzni minimum 20-30 méteren a falon keresztül. De mivel egy darabig hozza a kellő sebességet, így nem teljesen biztos, hogy ez lenne a baja, alaplapi csatlakozóra is gondoltam, viszont az alaplapom teljesen új, legújabb internet driver fent. Egyszerűen nem értem mi lehet a probléma.

2021. jan. 6. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig ha semmi más nem változott, a kábel lesz a hiba. Krimpelni kellene rá egy rendes csatlakozót, nem egy másik kábellel összekötni.
2021. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fsms ***** válasza:
Ha a géped más végponton nem lassul be, akkor a kábel lesz.
2021. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!