Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net miután...

Miért megy el a net miután bekapcsolom a pc-t?

Figyelt kérdés

-Coax-Modem-UTP-Router-UTP-PC

Ez lenne a kapcsolat, semmi gond nincs amíga gépet bekapcsolom, miután ez megtörténik a letöltés és a feltöltés 1 perc alatt leesik szinte nullára(vagy nullára)(ilyenkor a router is jelez) egészen míg újra nem indítom a routert és a modemet és ki nem kapcsolom a gépet.

(a modemen ilyenkor is van internet(500mbp helyett csak 50 újraindításig))


Wifis használat mellett nincs gond egyik eszközzel sem de úgy a sebesség töredéke van csak meg.


Három napja kaptam ezt a modemet, előtte ugyan ez volt a csatlakozás módja, annyi kivétellel, hogy a pc is wifin keresztül csatlakozott. Nagyobb csomagra váltás miatt cserélték a modemet, ezért is szerettem volna Etherneten használni.


Alaplap: Gigabyte b360m DS3H

Router: TP-Link Archer C6

Modem: -----



2021. jan. 23. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a PC-t közvetlen a modembe dugod a router kihagyásával, akkor mi a helyzet?
2021. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy nincsen probléma, kb. router nyírja ki a netet újraindításig
2021. jan. 23. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor a router lesz a hiba.
2021. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
DHCP-t néd meg. Alapértelmezett átjárót nézd meg. A legjobb lenne egy router hard reset a DHCP-t pedig automatikusra állítani. A többit a router megoldja, nem kell semmit állítani.
2021. jan. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Átjárót beállította magától helyesen, DHCP automatikuson volt. Tegnap egy idő után működött, sokadik ki-be kapcsolgatásnál úgy hogy a router, gép ment és a modemet rebootoltam, azóta volt egy áram kimaradás és megint eszeveszett lassan tér magához, nem tudom minek lehet ezt nevezni...szolgáltatói hiba vagy valamit én nem állítottam be?
2021. jan. 25. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!