Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router / Wi-fi kikapcsolása...

Router / Wi-fi kikapcsolása csak a gyerek telefonján lehetséges?

Figyelt kérdés

Gyereknek éjfél után szeretnénk kikapcsolni az internetet a telefonján, és napközben mikor tanul, viszont a család többi tagjának természetesen szüksége van az internetre, lehetséges csak egy ember számára lekapcsolni?

Jelszó változtatás nem megoldás.

Esetleg nem lehet valahogy csak az ő eszközét letiltani abban az időben amit én határozok meg?


Köszönöm!



2021. máj. 2. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelő routered van akkor semmi akadálya. Beállítod rajta és kész. (Persze ezt nem minden routeren állítható)
2021. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van olyan router, ahol több wifi-hálózatot is létre lehet hozni, és ezek közül az egyiket idővezérelni.


Viszont százszor hatékonyabbnak tartom a tudatos nevelést. És nem csak egy egyszeri elbeszélgetésre gondolok, hanem pl. a szoktatásra.


Nem tudom hány éves, de akiben még nem lehet ilyenekben megbízni (hogy tudja magát kontrollálni, és csak felügyelni kell, nem az orránál fogva vezetni), annak még nem kéne okostelefon.


Magánvélemény, de én nagyon elszomorítónak találom, amikor egy-egy alsós is már nonstop a telefont nyomkodja. Szerintem első okotelefonra 4. osztály vége a tökéletes időpont.


Esetleg a telefonon be lehet állítani automatikus némítást, és akkor nem lesz késztetése nyomkodni amikor "csak lenémítani veszi elő".


Összefoglalva: nevelés nélkül a kérdező eredeti tervének megvalósítása egy pofon a sznak

2021. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fsms ***** válasza:
100%
Igen, szülői felügyelet menü.
2021. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Online oktatás közben lekapcsolni az internetet? Én értek valamit rosszul?
2021. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A UPC/Vodafone szolgáltatói routeren be lehet állítani a szülői felügyeleten belül, hogy egyes eszközök (MAC-cím alapján) csak bizonyos időszakokban férhessen hozzá a nethez. Napokhoz (héftő, kedd stb.) órás bontásban állítható a hozzáférés, és még a MAC-címet sem kell begépelni, hanem választható az éppen csatlakoztatott eszközök közül (Parental Control > TOD Filter menüpont).


Valószínűleg a többi szolgáltató routerén is elérhető hasonló szolgáltatás.

2021. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani többféleképpen is. Jobb esetben a routeren van egy "parental control" (szülői felügyelet) opció, ahol csak meg kell adni a szabályozni kívánt eszköz fizikai címét (mac address) majd egy "órarendben" kiválasztani a kívánt időintervallumokat. Egyébként nagyon sokmindent be lehet állítani egy jó routerben. (Pl.: Milyen weboldalak lehet vagy nem, elérni. Lehet akár úgy is, hogy tanulási időben csak a wikipédiát éri el, vagy ilyesmi.) Érdemes hozzáértő segítségét kérni, aki beállítja. Ha nincs egy jó router, akkor nem igazán tudsz mit csinálni, azon kívül, hogy magára az eszközre telepítesz egy szülői felügyelet programot. (Ami persze szintén nem rossz megoldás)


Ettől függetlenül egyetértek az előttem szólókkal, hogy a nevelés az első.


Ettől függetlenül

2021. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Átválst mobilnetre aztán b*szhatod, ha van esze 😂😂
2021. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!