Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wifi jó, de szakadozik a...

A wifi jó, de szakadozik a kábeles net, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Wifinél játszottam eddig, de kicsit nagyobbb lett a ping, ezért rádugtam kábelre, akkor vettem észre hogy időnként megszakad a net egy 4-5 mp-re(a tálcán az ikonnál is látom). De pl telefonon wifin nincs semmi gondom. próbáltam újraindítani a routert és a laptopot, a hálózati diagnosztika se talált semmi gondot. Kissé tanácstalan vagyok.

2021. máj. 27. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:

másik kábellel?

másik géppel?

2021. máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kábel érintkezést nézd meg, előfordul, hogy az a beugró pöcök nem elég jó és nem tartja a helyén, ekkor kilazul.

Ha nem segít, akkor érdemes két pingelést összehasonlítani wifi és nem wifi..

2021. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek nézd meg, hogy a lan kábel rendesen be van-e dugva a routerbe és a gépedbe is. Ha igen és így is akadozik, akkor cseréld ki a kábelt és nézd meg másikkal. Esetleg lan driver probléma is lehet. Ha kábelcser után se jó, arra is rá lehetne nézni.
2021. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is lehet.

A legesélyesebb, amit fent többen is írtak, hogy rossz a kábel. Ez nagyon gyakori, főleg krimelt kábeleknél.

Ha a kábellel minden rendben van, okozhat ilyen hibát a router is. Nekünk egy Tenda WiFi-s router hibásodott meg így, WiFi volt, minden led világított, de gyakran megszakadt az internet, majd visszajött. Aztán hosszas nyomozás után lett meg a bűnös, miután ezt cseréltük, megszűntek a hibák.

Ha a router, kábel, minden rendben van, lehet, hogy szolgáltatói oldalon van a hiba, az ő modemjük meghibásodása is okozhat ilyent.


De előbb érdemes végig nézni a saját eszközöket, mert ha abban van a gond, a szolgáltató kiszámlázhatja a kiszállási díjat. Ha viszont közvetlenül a modemre csatlakozva egy új kábellel is akadozik, akkor egyértelmű, hogy nem a te eszközöd a rossz, ilyenkor ingyen cserélik a modemet (vagy amiben a hiba van).

2021. máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cserélj kábelt
2021. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sajnos kábelcsere után is megmaradt
2021. jún. 6. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Hmm, hát esetleg energiagazdálkodásnál vedd ki, hogy lekapcsolhassa a gép, illetve rakd fix ip-re .
2021. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megoldódott, a szolgáltatónál volt a baj
2021. jún. 16. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!