Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi jelerősítővel kapcsolatos...

Wifi jelerősítővel kapcsolatos segítség kellene, hogyan csináljam ? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok !!!


Lényegre térek, a T-home úgy tudta bekötni az 1000 mb-es internetet hogy a routert az én szobámba rakta ami házon belül a legtávolabb van mindentől ( nappali, szüleim és tesom szobája ). A ház közepén már a wifi jel alig látszódik, sajnos vastagak a falak.


Addig eljutottam hogy wifi jelerősítő kell, csak azt nem tudom hogy ez jó lenne-e : [link]


linken lévő jelerősítőről azt kell tudni hogy személyesen mentem el a media markt-ba és ott az egyik eladó aki elvileg ért hozzá mondta hogy ezt vegyem meg mert ez "kitudja tolni az 1 GB-os netet is".


Viszont tőletek is kérnék segítséget hogy ez tényleg jó lenne, esetleg más tipp hogyan tudnám megoldani hogy az egész lakásba legyen rendes net.



2021. jún. 15. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vettem antennákat hardverapron a sajátomhoz, meg is keresem neked a hirdetést...


Ez volt az:

[link]


Nagyobb lett a sebesség és a hatótáv is.

2021. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eladó nem ért hozzá...


Cat5E vagy Cat6 kábel(ek) és a végére egy AP vagy router. Ennél biztosabb nincs.


Egyébként wifi -n a gigabit tövábbítása majdnem esélytelen (vagy legalábbis eléggé drága), emiatt jobb a kábeles megoldás.


Bár ha a pénz nem akadály, akkor MESH képes router és hozzá MESH jeltivábbítókkal is szép teljesítmény érhető el...

2021. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es akkor nekem megérné egy ilyet venni ? [link]
2021. jún. 16. 12:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog ezen átjutni a gigabites net...

Csak 10/100 -as portjai vannak a linkelt eszköznek, ezen felül nem is MESH eszközökről van szó.


Ilyen áron a MESH képes routerek kezdődnek és ahhoz még kell pluszban MESH jelismétlő (akár több darab is, ha igényt tartasz rá).


...


Nem tudom, mekkora a ház, amit el kellene látni wifivel, de talán optimálisabb lehet ha csak kábelek + AP -k (esetleg routerek) vannak a megfelelő pontokra lerakva.

Viszont ahhoz, hogy tudd, hol és hány wifi eszköz kellene, tesztelni kellene... Vagyis arra lenne szükség, hogy egy router vagy AP le legyen rakva egy helyen és laptoppal és/vagy telefonnal nézed, hol mekkora a jel. Így le lehet(ne) tesztelni hová és hány darab wifi eszközre van egyáltalán szükség és utána lehet továbblépni, hogy pl egy darab routert a ház X pontján leraksz és készen is van a hálózat, vagy szükséges (túlzok szándékosan) 26 db AP a megfelelő lefedettséghez...


(Átlagos méretű családi ház vastag vájogfallal, lefedhető 6-8 db router/AP -vel úgy, hogy mindenhol legalább 3 -ason van 5 -ből az 5GHz -es wifi, ami rosszabbul terjed, ment a 2.4GHz -es)


Kezdetleges tesztelésre az is jó, ha egy telefonon bekapcsolod a hotspot -ot és azt rakod le különböző helyeken, aminek jelét egy másik telefonnal vagy laptoppal nézed, meddig jut. Bár ez kissé csalóka, mivel a telefonok wifi antennái kevésbé hatékonyak, mint egy AP vagy router antennája... Illetve persze a kliens képességei is befolyásolhatják a tesztet...

2021. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldás végül az lett hogy alapból volt itthon cat 5e netkábel kb 80m, vettem egy AP routert és összekötöttem a főrouterrel. Az ilyen olcsó jelerősítők a második vastag falnál meghalnak kb.
2021. jún. 19. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!