Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez hogy lehet? Mi mindenbe...

Ez hogy lehet? Mi mindenbe lát bele a facebook?

Figyelt kérdés

Megadta egy személy itt az oldalon privátban a facebook elérhetőségét. Nem linkelte a profilját, csak adatokat írt ami alapján megtalálom.

Rákerestem, a sok egyforma nevű találat közül ő volt az első.

Pár nap múlva ismét rákerestem. Akkor már többedik volt ugyan azon a találati listán.

Ez nem hagyott nyugodni, hetekkel később ismét rákerestem többször is, és mindig többedikként adta ki. Ahogy telt az idő, egyre hátrább kerülve.

Hogy lehet, hogy első alkalommal meg ő volt az első találat?

Akkor még nem ismert, tehát nem lehet, hogy már nézte az adatlapom és azért.

Ennyire belelátna mindenbe a facebook? Mert különben hogy lehet, hogy pont első alkalommal, mikor megírta az adatait, volt elsőként kidobva?



2021. jún. 17. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Ez csak tiszta véletlen.


Én azon lepődnék meg, ha be se jelöltétek volna egymást és csakúgy simán magától a semmiből ismerősöd lenne.

2021. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A facebook mindenbe belelát, sőt hall is!


Elég egy random témáról beszélgetni valakivel, 99% hogy hasonló témába fogsz ütközni a facebookon hamarosan.


1-es utolsó mondatát kijavítanám "Én azon sem lepődnék meg" -re.


Tudnék mesélni, mi mindent tapasztaltam, amikor próbálgattam.


2018-ban végleg megszabadultam a facebooktól, és nem mellesleg egy csomó nyűgtől, amit okozott.

Sokkal jobb az élet nélküle

2021. jún. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Facebook adatokból él. Az alapján szórja a reklámokat. Képeket elemez, hely adatokat elemez, hova szoktál menni, milyen létesítmény közelében, mit dolgozol, miket kedvelsz, miket nézel facebookon, stb...


Ezen meglepődsz?

Tessék csaka messager ennyi mindent: [link]

2021. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2

Azt, hogy hallja amiről beszélünk, azt épp pár hete tapasztaltam meg én is. :(

Volt valami amiről csak szóban beszéltünk, egyikőnk sem keresett rá se számítógépen, se telefonon, se googleban se sehol, de a facebook következő használatkor az arcomba tolta.

Mesélhetnél miket tapasztaltál, érdekelne.

#3

Mindezt tudom, tisztában vagyok vele. Meg szerintem nincs is aki meg nem tapasztalta volna már.

De ezt nem gondoltam volna, hogy teljesen más platformon történő levelezést is látna...

2021. jún. 17. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Minden adat, ami valaha a telefonodon volt, mialatt a facebook és/vagy messenger futott a háttérben (0-24 amikor fel van téve, még a "kényszerített bezárás" után is újraindítja magát) .. Szóval MINDEN adat, ami valaha a telefonodon volt, fent van a facebookon is!


Még a híváslistád, kontaktjaid, azzal a névvel (is) ahogy neked el van mentve, stb

2021. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A fb többet tud az emberről, mint ő magáról.
2021. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a kontaktjainkat, a megosztásainkat, a kereséseinket...mindent mindent amit soroltatok, lát. És hogy a googlet sem kell félteni.

De ezen nagyon megdöbbentem. Hogy még a levelezésünket is. Ami ráadásul nagyon nem a saját felületén történt.


Valakinek hasonlóan abszurd tapasztalata van?

2021. jún. 18. 22:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából itt nem is az a veszélyes, hogy mit "lát" hanem hogy a facebookon percek alatt bármi nyilvánossá válhat a fentiek közül.
2021. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mesterséges algoritmusok irányítják amik már sokszor előre tudják hogy mire fogsz gondolni. Sajnos ez nem fikció, többször tapasztaltam. A társadalmi dilemma c. filmben is bevallják a faszbuk egykori alkalmazottjai.
2021. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rock bencrew válasza:
100%
Én szerintem ne használd a Facebookot mert lehalgat és megfigyel.
2021. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!