Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok 1 szál optikai...

Hogyan tudok 1 szál optikai kábelen átvinni internetet és tv-t is a másik házba?

Figyelt kérdés

1 szálas multimódusú sc/upc kültéri optikai légkábel van áthúzva a másik házba. Ebben a házban van műholdas tv és mindig tv és kábelnet. Ezeket szeretném átvinni a másik házba, hogy ott is vehető legyen az adás és használható az internet. Ehhez vettem egy catv + satellite optikai transmittert ami optikai jellé alakítja a műholdas és a mindig tv-t: [link]


Ez 1310nm működik. És vettem egy ilyet: [link]

A másik házban pedig egy ilyen switch van: [link]

Ezt a két eszközt össze kellene kötni optikai kábellel, azzal ami megy át a másik házba, de úgy, hogy azon az egy szálas kábelen menjen a tv is. Még nem vettem bele kompatibilis sfp modult. Kerestem sfp modulokat, de amit találtam és kompatibilis az 1310nm/1550nm, ami nem jó mert az optikai transmitter is 1310nm, tehát üti egymást. Olyan sfp modult kellene találnom, ami jó a switch-be is és a media konverterbe is és nem 1310nm. Ha sikerülne ilyet találnom, akkor még szükségem lenne egy wdm filterre (fwdm), ami két kábelről egy kábelre teszi a jelet. És a másik házban meg szétszedi.

Vagy ha ilyen sfp modult nem találok akkor egy optikai multiplexer kell, ami átteszi az 1310nm-ről a jelet valami más hullámhosszra és a másik házban visszaalakítja.



2021. jún. 19. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A MinDig TV-t egyszerűbb egy másik antennával venni a másik épületben. A nethez pedig kültéri UTP kábel a jó választás, lehetőleg egy csőben a föld alatt.
2021. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jelenleg kültéri UTP kábellel van átvezetve az internet, de az a kábel közvetlen a voip kaputelefonba (fanvil i10) megy, és nem tehetek közé switch-et, mert a switch nincs éjjel-nappal áram alatt. A kaputelefon meg non-stop kell működjön. Tehát az a kábel csak a kaputelefoné.

Ezért szeretném az optikai kábelt használni nemcsak a tv-hez hanem az internethez is.

2021. jún. 19. 16:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!