Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 5Ghz-es WiFi hálózatot miért...

5Ghz-es WiFi hálózatot miért nem látja már az aszatali PC?

Figyelt kérdés
1 hete vettem észre, hogy lassabb a WiFi és a 2,4Ghz-esen volt. Eddig probléma mentesen használtam az 5Ghz-es WiFi hálózatot és 1 másik asztali PC-vel is ugyan ez a gond, de a telefon probléma nélkül felismeri és csatlakozik az 5Ghz-eshez. Sok videót néztem róla, de nem sikerült sehogy sem megjeleníteni. A legfrissebb illesztőprogram van feltelepítve a hálózati kártyához, töröltem majd újra feltelepítettem az illesztőprogramot, a hálózatot alaphelyzetbe állítottam, a modemet és routert újraindítottam, ezt mind megcsináltam többször. (AC 1300 wireless dual band usb adapter és AC 1750 dual band wireless router)

2021. jún. 19. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Más legyen az 5 GHz-es neve, akkor te döntesz, nem a gép.
2021. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Más neve van a két hálózatnak már a kezdetek óta.
2021. jún. 19. 21:46
 3/5 Szirty ***** válasza:
100%

Állítsd át másik csatornára.

Lehet hogy a közelben valaki beüzemelt egy AP-t uganazon a csatornán és zavarják egymást.

2021. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megváltozatattam mindkettőnek a csatornáját, így észleli az 5Ghz-et és tud is rá csatlakozni, de folyamatosan legyengül és megszűnik a WiFi, utánna visszajön erősen majd ismét legyengül és megszűik és így tovább. Ezekre a csatornákra lehet rakni az 5Ghz-eset: 36, 40, 44, 48, 149, ... 165, 36-tól 48-ig amit írtam folyamatosan legyengül és megszűik, 149-től 165-ig nem mutatja a számítógép. Olyan környéken lakok ahol nincsenek sűrűn WiFi hállózatok, megnéztem több alkalmazással is melyik csatornán milyen hállózat van, 5Ghz-es nincs a közelben, 2,4Ghz-be nem lóg bele másik hálózat, csak az egyik tévénket mutatja hállózatként.
2021. jún. 20. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló, ott az antenna csere segített.


[link]

2021. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!