Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az internet elég gyors...

Ha az internet elég gyors lenne és elég alacsony késleltetésű, akkor meg lehetne osztani interneten keresztül a processzor teljesítményének egy részét más számítógépekkel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 17:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
"És mondjuk olyat hogy egy program egyszerre több gépen fut?" Ennek egyik előfutára szintén régi történt. Legegyszerűbb eset a már fent leírt RPC, de virtuális gépbe össze lehet fogni több fizikai gépet, és majd annak az ütemezője dönt, hogy mi hol fusson. Jelenleg még elég korlátosan működnek ezek az ütemezők, alapvetően valamilyen "blokkméret" alapján dől el, hogy az adott blokk melyik fizikai CPU-n fut (és ezek már lehetnek akár egymástól távol eső CPU-k is, ld. cloud computing), az még nem igazán megy, hogy ez elemi utasítás szintjén legyen szétosztható (ezzel a területtel utoljára kb. 15 éve foglalkoztam, akkor már voltak erre is kísérltek, nem igazán tudom, hogy most hol tart a világ, mert azóta más felé sodort az élet, de kb. 15 éve már léteztek olyan megoldások amikor thread szinten szét lehetett dobálni földrajzilag külön helyeken lévő gépekben lévő CPU-kra egy adott taskot. Akkor olvastam olyan virtaulizációs kísérletekről, hogy ezt megpróbálják utasítás határra le csökkenteni ezt a lehetőséget, de nem tudom, hogy ezzel hova jutottak).
2021. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező, bocsi, de a fiam a világ 4 égtáján szanaszét lévő 4 haverjának csinál valamilyen játékban szervert, és öten játszanak rajta, csak ő a host, mert neki van a legerősebb gépe és a legnagyobb sávszélessége. 12 éves.
2021. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit már valaki írt "cloud computing" a megfelelő kereső szó. JAvaslom a kapott találatok elején lévő oldalakat elolvasni.
2021. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!