Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rámszállt az Instagram, nem...

Rámszállt az Instagram, nem tehetek ellene semmit? (Hosszabb történet.)

Figyelt kérdés

Pár éve regisztráltam a jelenlegi profilom, kint van az arcképem, ezen kívül nem osztottam meg semmit, néhány embert követek, a használat 99%-át más emberek profiljának nézegetése és a tetsző képek letöltése teszi ki évek óta és ezzel egy hónappal ezelőttig nem is volt gond.

Aztán állítólag másvalaki megpróbált belépni a profilomba, ezért kérte, a biztonságom érdekében változtassan meg a jelszavam, amit meg is tettem. Innen indultak a gondok. Nem feltétlenül egyszerű és megjegyezhető jelszavakat használok, így minden jelszót egy jelszókezelőbe szoktam elmenteni, a gépen elmentettem a jelszót, azonban a telefonon nem frissítettem az adatbázist, így legközelebb a telefonon nem engedett be, mivel a régi jelszó megváltozott, az újra pedig nem emlékeztem fejből. Én hülye, azért próbálkoztam belépni, persze sikertelenül, aztán valahogyan sikerült meggyőznöm róla, hogy én vagyok az és beengedett. A gép elől a helyes jelszó ismeretében aztán helyretettem mindent. Két nap múlva mégis megkért, hogy igazoljam már magam, ahogyan kérte, csináltam pár képet az arcomról, ők meg gondolom összehasonlították a feltöltött képpel. Sikerült a dolog, de 1-2 nap múlva megint kérte én pedig megint megcsináltam. Után nem kérte többet, egy hétig rendben volt megint minden, aztán elkezdte korlátozni a jogaimat, most megint kaptam egy nap kitiltást, pedig semmit nem csinálok máshogy, mint előtte és évekig nem volt belőle gond. Ügyfélszolgálat nincs, ahogy olvasom, több ezer követővel rendelkező felhasználó sem biztos, hogy tud valamit egy hasonló ügy ellen tenni, hát még én. Ennyi, megszívtam? Szerintem regisztrálok új profilt.


A hibaüzenet:


"Közösségünk védelme érdekében bizonyos műveleteket korlátozunk. A használatod alapján ez a művelet 2021-07-11-ig nem lesz használható számodra. Jelezd nekünk, ha szerinted tévedés történt."


Utóbbira egyetlen lehetöségem van az Instagram alkalmazásban egy gomb formájában, megtettem pár napja, de semmi, ugyanúgy korlátoz.



2021. júl. 10. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg őket, hogy töröljék a fiókot és utána tudsz regisztrálni egy újat. Szerencséd van, mert nem veszítesz semmit valójában. A Facebook (Instagram) ügyfélszolgálata olyan amilyen... A kamu profilokkal persze b*sznak bármit is kezdeni.
2021. júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Amikor instaztam, engem is ugyanúgy korlátozott az Instagram.

Idegesített is, azóta nem használom.

Várnod kell, míg letelik a bünti határidő.

2021. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Atipikus a profilod, nyilván rárabol a skynet.
2021. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gondod. Minden a felhasználási feltételek szerint történt.
2021. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy nézem nem csak rám szállt az Instagram, fellépett a letöltögetők ellen. Többen írják, akik ugyanazt a kiegészítőt használják letöltésre, mint én, hogy letiltja őket az Instagram. Tudom, hatalmas nagy probléma, de akkor vissza kell vennem a letöltések mennyiségéből, pedig jó időtöltés volt. Csináltam másik fiókot, hogy ha már letölteni nem enged, legalább böngészni tudjak a képek között.
2021. júl. 10. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rákeresel, hogy insta downloader, akkor főleg online letöltő megoldásokat találsz, amik gondolom jórészt működnek is, képre is, meg videóra is. Kellemes dzsokózást!
2021. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, léteznek ilyenek, csak a legtöbbel több képet elég hosszadalmas letölteni. Egyenként kell másolgatni a képek linkjét, illetve mentésnél nem kerül bele a fájlnévbe az adott felhasználó neve, akitől letöltöttem. Ez a másolgatás gépen is kényelmetlen, telefonon meg főleg. A használt böngésző kiegészítővel pedig egy kattintásból megvan az adott kép, felhasználónévvel együtt.
2021. júl. 10. 23:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi [link]
2021. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Facebook is elkezdte ugyanezt csinálni, mindegy, hozzá szoktam, hogy változtattak valamin, vissza kell fognom magam.

Még akkor csináltam új Instagram fiókot, kitettem egy profilképet (valós), több regisztrációt felváltva használok azóta. Ami ma történt, az már nem igaz. Telefonról megpróbáltam profilképet módosítani, de több hasonló dolog sem sikerül, pl. egy Gmail mellékletet nem tudok csatolni a telefonról, rányomok és semmi sem történik, ugyanez a profilképnél, fel sem tölti. Ezek az Androidos korlátozások a biztonságom érdekében már az agyamra mennek, hiába a legeldugottabb menüben is a megfelelő beállítás, folyton belefutok ilyenekbe. Na mindegy, ugyanezt megpróbáltam gép elől, erre nem azt mondja, hogy már megint valaki illetéktelenül próbálkozik és igazoljam magam? A telefonszámom a regisztrációkor megadtam, erre a számra küld egy sms-t egy kóddal. Regisztráláskor azonnal megjött, most meg már egy ideje nem, olykor még egy "Sajnáljuk, hiba történt. Kérjük, próbáld meg újra." hibaüzenetet is ad. Megint ki vagyok zárva a saját fiókomból. Ez agyrém. És tényleg, a kérdés kiírása előtt évekig használtam bármiféle probléma nélkül az Instagramot.

2021. júl. 26. 22:28
 10/10 A kérdező kommentje:
Rákerestem a problémára, olvastam egy tippet, így sikerült azonosítanom magam és még a profilképet is le tudtam cserélni. Használom tovább, ki tudja meddig...
2021. júl. 26. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!