Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook csoportokban miért...

A Facebook csoportokban miért dolgoznak ingyen, méghozzá örömmel a moderátorok és az adminisztrátorok, mikor az égvilágon semmi hasznuk nincs belőle?

Figyelt kérdés
Hiszen ők a Facebooknak dolgoznak, méghozzá ingyen. Ráaaádul rengetegen linkelik a csoportokban saját oldalaikat, amiért még csak pénzt sem kérhetnek a csoport tulajdonosai, mert az a Facebook szabályaiba ütközik. Valójában ingyen generálnak látogatást a moderátorok más oldalaknak. Szóval mi értelme ennek? Ezt senki nem látja, hogy a Facebook megvezeti őket?
2021. aug. 8. 13:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem értettünk félre, a kérdés nem volt pontos.

Alábbi okokat tartom valószínűnek:

1. nem látja át azt a folyamatot, amellyel ezek a belinkelt oldalak működnek.

2. "legalább van tartalom, meghagyom" (clickbaitre rálepülnek a 40+ nénik, kommentelnek, reagálnak, így az algoritmus felkapja a csoportot)

3. Igénytelenség. Az átlagos Admin Pisti elhiszi, hogy tényleges "tartalom" került a csoportba.

2021. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az én elméletem az, hogy a p*raszt élvezi, a hatalmat a kezében.


Cswakhogy ezzel az a baj, hogy ezzel felelősség is kerül a kezébe, amit a legtöbb p*r*szt nem tud kezelni, így terjednek az álhírek, és a hülyeségek.


Így alakult ki az oltásellenesség is. ÉLppen ezért, ez a facebook sara.


Szerintem ez nem fog jóra vezetni. Már most óriási a gond. Ugyanis minden hülye hozzá tud szólni mindenhez, minden hülyének lehet csoportja. Ez itt a probléma.


Nem lenne baj, ha TANULT, OKOS, FELELŐS embereknek lenne online hatalma, mint régen a közösségi média előtti időkben: voltak weboldalak, azoknak voltak rófumaik és ott keményen moderáltak. Nem terjedt ennyire az elmebetegség mint manapság.

2021. aug. 9. 16:07
 13/20 A kérdező kommentje:

Meg lehetett utolag szerkeszteni a kommenteket, nem úgy mint itt.


FÓRUMOKAT akartam írni.

2021. aug. 9. 16:08
 14/20 anonim ***** válasza:

Figyi, minden írásoddal egy kilométerrel odébb kerülsz az eredeti kérdéstől, amit feltettél. A 11-es (14:32) válaszban arra reagáltam, hogy miért telítheti meg clickbaites ingyenes hirdetésekkel a csoportot.


A közösségi média közösségi, ezért mindenkié. Sok ember nem volt rá felkészülve, és hirtelen mindenki belekényszerült az online térbe. Offline is ugyanennyi nem tanult, buta, és felelőtlen ember vesz körül minket, csak nem tudnak egyszerre annyi ingert ránk zúdítani, mint online, értsd: nem tudod pár perc alatt mindenki véleményét meghallgatni egy utcán, bárban, stb., míg a kommentolvasás gyors.


Hogy a Facebook sara-e, nem hiszem. Így is cenzúrázzák a platformot, bár következetességet még nem találtam benne, pedig jó néhány dolgot jelentettem. Ha nem a Facebook lenne a monopólium, akkor lenne helyette más. A jelenséggel van a baj, a platform az csak alájuk rakja a lovat. (OFF: Buta emberek mindig is lesznek és voltak. Nézz utána a Paretto-disztribúciónak, az elmagyarázza, hogy működnek a világban az arányok.)

2021. aug. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Persze, hogy mindig is voltak buta, primitív emberek.


CSAKHOGY azoknak az embereknek a véleménye és a gondolatai nem jutottak el a nagyközönséghez; és éppen az a veszélyes, ami manapság történik: buta, primitív emberek képesek több százezer embert találni, akik tmogatjá a nézeteiket és szintén terjesztik azokat, megtévesztve azokat, akiket szintén lehet befolyásolni, mert azokat rossz útra terelik szintén!


Így az átlagember lassan képtelen lesz megkülönböztetni az álhíreket, az elmebeteg nézeteket a valós dolgoktól. Ez itt a gond.


És sok sok facebook csoport mára olyan lett mint egy szekta, a tagok egymás nézeteit osztják. És miért? Mert a facebook hatalmat adott a buta, primitív embereknek IS.

2021. aug. 9. 20:17
 16/20 A kérdező kommentje:
Ennek például simán lehet egyenes következménye, hogy az elmebeteg oltatlanok polgárháborút robbantanak ki. PÉLDÁUL.
2021. aug. 9. 20:18
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen igazat adok neked. Viszont ha nem a Facebookon történik meg ez, akkor megtörténik más közösségi médiaoldalon. Instagramon, Twitteren (ott jelenleg is megy), stb.

Én a megoldást valahol ott látom, hogy a közösségi médiára fel kell készíteni az egyént már a kötelező oktatás során, illetve a kritikus gondolkodás is ritkaszámba megy még mindig.

2021. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Igen.


Szerintem az ember nincs felkészülve arra amit a közösségi média adott a kezébe. Ebből is látszik, mennyire felelőtlen és primitív az ember.


Csakúgy mint ahogy a klímaváltozásra is sz*rik rá, szerintem az álhírek és a veszélyes nézetek is elszabadulnak, kontrollálatlanul, súlyos következményeket okozva.


Éppen ezért gondolom, hogy internet nélkül a világ biztonságosabb volt, 1970 és 2000 között.

2021. aug. 10. 08:35
 19/20 anonim ***** válasza:

#8 vagyok:


Így már értem.


Az első alkalommal törölném a posztját vagy linkjét, a második után úgyszintén és figyelmeztetném, a harmadik után repülne.

2021. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ismét #8:


A moderátorok többségének fogalma sincs, hogy egy adott csoportban mi lenne a felelősségük. Élvezik hogy ők a "királyok", és akinek nem tetszik a pofája vagy nem úgy beszél ahogy az nekik tetszik, azt kirakják.


Primitív népég, nem sajnálom ha kihasználják őket. Én politikai csoportot tartok fenn, de még az ellenfelet is hagyom megnyilvánulni amíg azt kulturáltan teszi, és tudom hogy igaza van. Akkor is, ha az nekem nem tetszik.

2021. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!