Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek mikortól léphetünk...

Szerintetek mikortól léphetünk az internetezés következő szintjébe?

Figyelt kérdés
Egyre többet hallani, hogy a metaverzum lehet az internetezés új szintje. A facebook is már erre asszociál a jövőben. Vajon megéljük ezt az új dimenziót? Gondolom fokozatosan fogjuk elsajátítani, nem egyik napról a másikra.

2021. okt. 20. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Holnaptól.
2021. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Csak aztán majd ne hogy öntudatára ébredjen. Mer aztán jön ám a T800-as.
2021. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Cukorberger újabb pénzmágnesére [link] gondolsz? Ha a teljes elszemélytelenedés a cél, akkor csak rajta... :)
2021. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Decembertől..
2021. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Öhm...

Először azt hittem, beszívva netezel.

Ha komolyan gondolod, akkor ne haragudj, de elég komoly problémáid vannak a tudományos gondolkodásmóddal. Bedobsz pár hangzatosnak tűnő idegen szót, állítasz valamit, aminek se füle, se farka, és várod a megerősítést.

...

Oké, közben rákerestem. Nem hagyott nyugodni, hogy egyáltalán értelmes, létező kifejezés-e, de aztán láttam, hogy kedvenc adatlopó szociopatánk újabb balfék agymenéséről van szó.

Az adatok viszont azt mutatják, hogy a Facebook már túl van a csúcson. Az egykori dinamikus növekedése már a múlté, sőt, egyre többen pártolnak el tőle, illetve egyre többeknél esik vissza drasztikusan a használata. Ez köszönhető részben annak, hogy az érdemi fejlesztések jópár éve abbamaradtak, ami van, annak meg egyetlen célja az adatgyűjtés fokozása, illetve a felhasználók pénztárcájára való ácsingózás. Emellett havonta jut valami adatvédelmi, vagy egyéb botrány.

Persze, ő is érzi, hogy záródik el a pénzcsap. Mivel az érdemi fejlesztéseknek ő maga állja útját, ezért kitalálta ezt a "metaverzum"-baromságot, kicsit elterelve arról a figyelmet, hogy mennyire velejéig korrupt a rendszere.

"Vajon megéljük ezt az új dimenziót?"

Nincs itt semmiféle új dimenzió. A linkelt cikk is hozza a Forbes szokásos, valóságtól elrugaszkodott, hatásvadász színvonalát. Csak arról feledkezik meg, hogy a telefonjainkon nem valami képzeletbeli transzdimenzionális lényekkel kommunikálunk, hanem a barátaink, ismerőseink, vagy szimplán csak másik embertársaink által létrehozott tartalmakat fogyasztjuk, vagy nemes egyszerűséggel velük kommunikálunk. Nincs itt semmiféle új dimenzió, de még csak új ötlet sem, mert már nem egyszer próbálkoztak "virtuális világok" létrehozásával. Igazából alkalmi kikapcsoldóásnak, meg egy szűk réteg szórakozásának jó, de amúgy nem kell beleképzelni többet, mint ami.

2021. okt. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5-el egyetértve: nincs itt szó az Internet "új dimenzión" - virtuális világ létrehozásával ezerszer próbálkoztak, még virtuális közösségi tér létrehozásával is (sőt: a Facebook is kísérletezett már vele) - lásd: [link]


Az Internet fejlődése inkább a hálózat fejlődésének (lásd a jelenlegi 5G fejlesztéseket) illetve a tartalomfogyasztók/-előállítók/médiaplatformok arányának eltolódásában rejlik.


Utóbbit kicsit kifejtem:

* Régen - a 2000-es évek előtt - az Interneten relatíve kevés tartalom-előállító (így kevés tartalom) - szétszórva sok különböző, egyedi platformon - és sok passzív fogyasztó volt - ezt nevezik Web 1.0-nak.

* A 2000-es években a weboldalak egyre interaktívabbá váltak - egyre több blog, fórum, közösségi portál, médiafelület vált elérhetővé - így az eddig passzív fogyasztók tartalom-előállítókká váltak (így növelve a tartalmak körét) - ezt nevezik Web 2.0-nak.

* A következő lépcsőfok a szemantikus web, amikor a bődületesen megnövekedett tartalommennyiséget (mivel nemcsak a felhasználók állítanak már elő tartalmakat, hanem automaták, szenzorok) a felhasználók kezdik el címkézni, különböző automatizált algoritmusok kezdik el szűrni, feldolgozni, abból újabb, "személyre szabott" tartalmakat előállítani - ezt nevezik Web 3.0-nak.


Ezzel párhuzamosan egyrészt megfigyelhető a tartalomszolgáltatói platformok némileg természetszerű konszolidálódása (lásd: videók a Youtube-on; keresés a Google-val, közösség a Facebookon), másrészt megmutatkozik egy trösztellenes/adatvédelmi/nemzetbiztonsági igény ezen techóriások által kezelt adattömegek szétszabdalására, decentralizására (például hogy a tartalom ne egy tengeren túli adatközpontban legyen, hanem itt a kontinensen/országban/városban elszórva - erre szolgálna igazából a blokklánc-technológia, nem pusztán a kriptovalutákra/NFT-kre).

2021. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3%
5#jajj gyakoris proli. azért mert te nem érted és egy gyakorihoz hasonló tucatoldal neked a csúcs attól még mást érdekelni fog
2021. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5-ös hozzászóló írását olvasva már majdnem elgondolkoztam azon, hogy velem van a baj, hogy ilyen kérdést kimerek írni és én valójában arra vágyok, hogy virtuális világban élhessek.

...

Aztán tovább olvasva rájöttem, hogy mégsem fogom Őt lepontozni, mert utánanézett és jól összefoglalta azt, amit gondol. Őszintén szólva megnyugtatónak tartottam az írást, valószínűleg eleinte tényleg csak hobbi, szórakozás, barátokkal való csevegést fog ez a "fejlesztés" jelenteni.

Itt inkább az ijesztő a távolabbi jövő, amikor esetleg nem csak hobbi lesz, hanem újabb járványok szétterjesztésekor a "home office"-t fogja jelenteni. Aztán már vírus sem kell majd hozzá. A tudati szintünk biztosan megváltozna ettől, a személyes kapcsolatok hiánya miatt.

De még korai lenne szerintem ezzel riogatni magunkat, őszintén szólva remélem, hogy ez a Meta dolog sokáig csak hobbi marad.

A facebook hanyatlásával abszolút egyetértek, elég megnézni azt, hogy a fiatalok jóformán eltűntek erről a platformról. A facebook politikai hirdetések és reklámcégek gyűjtőhelyévé vált az általad említett adatvédelmi problémákkal megfűszerezve.

2021. nov. 12. 08:05
 9/9 anonim válasza:

Az 5# kommenteltő és a 6# kommentelő is téved. A kérdés persze lehetne szofisztikáltabb, de nem ez a lényeg, a kérdés önmagában jó és fontos.


A metaverzum létezik és éljük. A kifejezés az online életre utal. Sokkal fontosabb a használtatának mértéke és milyensége. Mert napi 1 óra metaverzum ahsználat nem ugyanaz, mint mondjuk napi 12 óra.

Na de mi is a metaverzum? A metaverzum nem a facebook találmánya azért, mert most ezzel a menő szóval fémjelzi a vállalkozását. Persze vitatkozhatunk a jelentésén és, hogy pontosan mia metaverzum. De ha elfogadjuk, hogy egyfajta alternatív online világban való életet jelent akkor már amióta van internet jelen van az életünkben többé kevésbé. Azért fontos, hogy online, mert ezáltal lehetséges az emberek összekapcsolása, így egyik, ha nem legfontosabb sarokköve.

Az, hogy grafikailag ez miylen formában van megjelenítve, egyáltalán meg van e jelenetíve már részletkérdés és a technikától függ. Tévedés az a definició ahol arról írnak, hogy a 3d virtuális valóság a metaverzum. Nem, mert az egész csak egy része a vizuális élmény. Sokkal mélyebb élményt ad az interneten pénzt keresni, elkölteni, tartalmat létrehozni, abból pénzt keresni. Persze játszani és 3d-s világban a szemünkkel látni a grafikailag megjelenített világot. De valójában nem a grafikailag megjelenített világ a legnagyobb és legmélyebb élmény, hanem a döntések, amiket tudsz hozni és azok következményei. A metaverzum sokkal lényegesebb pontja, hogy a döntéseidnek hatása.

Az analóg technika, ami jelen esetben utal arra, hogy a szemünkkel látunk egy elmaradott ám jelenleg fontos pontja az egésznek, de a technika fejlődik, a virtuális valóság szemüveg lenne a metaverzum lényegi sarokpontja és azon keresztül átélhetó vizuális élmények? Nem. Maximum egy fejlődéstörténeti korszak egyik lépcsőfoka. Viszont egyenblőre nem terjedt el, sem a polgári életben elérhetó számítási kapacitások sem az emberi szem nem biztos, hogy hosszú távon preferálni tudja a virtuális valóság szemüveget, mivel extrém közelre kell nézni huzamosabb időn keresztül.

Tehát technikai korlátok állnak fent, de ezeket idővel átléphetjük.. ettől függetlenül a metaverzum létezik és virágzik.


Megközelíthatjük világpolitikai oldalról is. Mik az előnyei és hátrányai a metaverzum terjedésének? Egybevág e a világpoilitikai törekvésekkel?

Véleményem szerint sok szempontból nagyon is. A zöld politika is előrejelzi a metaverzum kiterjesztésének fontosságát, mivel a minél inkább analóg életmód több energiát igényel, fizikailag közlekedni több energiafogyasztással jár, mint online találkozni a barátaiddal és sorolhatnánk, mennyi energiát spórolunk meg az online térben való élettel. Az emberi civilizáció fejlődéstörténete pedig mindig az infrastruktúra fejlődése felé mozog. Mindig. Mert hatékonyabb. Minden élő organizmus célja beleértve az emberét is a lehető legkevesebb energiabfektetéssel a lehető legtöbb erőforrás elérése. Ez egy alapvető és megkérdőjelezhetetlen törvényszerősége az életnek, amelyik organizmus nem e szerint él az szimplán idővel alul marad az erőforrásokért való küzdelemben és nemes egyszerűséggel kipusztul így marad fent ez a törvényszerűség kérlelhetetlenül. És pontosan itt jutunk el oda és ismerjük fel egyre többen egyre szélesebb körben, hogy a legértékesebb dolog az információ. Mi az internet? Lényegében egy nagy információhalmaz, ami nagy hatékonysággal képes terjedni és fejlődni. Zseniális eszköz, egy óriási emberi agy, felülmúl minden számítógép által elérhető számítási kapacitást mind mennyiségben, mind minőségben. Főleg, hogy a hardware-s számítási kapacitás az emberi agyat hivatott segíteni.


Remélem ezek után senkinek sem kérdés, hogy mi és miért fontos a metaverzum.

Kérem ne üljünk fel a mainstream által használt hulladék értelmezésekre.

2021. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!