Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináltam rosszul? (többi...

Mit csináltam rosszul? (többi lent)

Figyelt kérdés

Na sziasztok mindenki!


Adott egy digi-s internet, gigás, átállítva bridge üzemmódba és egy TP-Link Archer C80 AC1900 Router (wifi5). Na elvileg minden be van állítva megfelelően, kábelen le is adja a gigabitet, viszont a wifin nem annyit amennyit vártam tőle.


5ghz-en 1300 Mbps-t ígér maximum, 2.4 GHz 600mbps-t.

NA már most, a router mellett állva, ha semmi sincs rajta maximum 120-at mértem telefonnal... Így ez elég harmatos amikor még rá megy 1 laptop, 2 tv, 1-2 telefon...


Telefon: Huawe P-smart 2019 ami támogatja az 5ghz és a 802.11ac wifi-t.


ez miért lehet? Már az ideggörcs kerülget ... Esetleg mert ez wifi5 szabvány csak, nem wifi6?


Köszönöm a segítségeteket.


Akinek a segítségével sikerül kicsikarni belőle több sávot, az vendégem jó pár sörre!



2022. jan. 17. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen routerem van és igen wifi5/ac szabvány bárhogy nevezzük ennyit tud. Minimális eltérések lehetnek szerencsés csillagállások mellett.

Ennél jobbat az ax/wifi6 tud nyújtani. Ezt a 2020tól kezdték támogatni az eszközök.

2022. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ettől nem is várhatok többet semmilyen beállítás mellett?
2022. jan. 17. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálgasd végig a routeren a csatornákat, 20/40/80 mhz-en is, és mindegyiknél mérj sebességet.
2022. jan. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Wifi6on se fogsz gigát produkálni, nálam kb dupláját adja egy Huawei AX3.
2022. jan. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Nálam a Zyxel 860 körül megy AC szabvánnyal 5 Ghz-n.

Dobd ki a TPPagyit és vegyél normálisat. Az enyém 20 alatt volt, nem mondanám drágának a mai AC routereket.

- Ám Mb/s-t mértél egészen biztosan nem lehet hogy MB/s-t?

Mert ha az utóbbit akkor az 960 mb/s ami viszont kifejezetten jó érték.

2022. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:
2022. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!