Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van e értelme még tovább...

Van e értelme még tovább használni az Ncoret ebben a stream szolgáltattások világában!?

Figyelt kérdés
Halihó mindenkinek! A kérdésem az lenne hogy a streaming szolgáltatások világában van e értelme továbbra is az Ncore használni?! Mert ahogy észre vettem nagyon sokat csökkent az ncore használata és népszerűsége! Van fiókom de egyik ismerősömnek ajánlottam egy filmet hogy töltse le, de ő azt mondta hogy majd megnézi Disney+ vagy Netflixen, nagyon meglepődtem,persze megértem hogy a letölt-feltölt macera, illetve azt is észre vettem osztott profilokat használnak,olvastam Hvg-én hogy itthon mára 1,3 millióan használnak stream szolgáltatásokat, és ez a szám továbbra is nő,egy felhasználónak akár 3-4 előfizetése is lehet ahogy a cikkben is leírták! szóval lesz értelme továbbra is használni az Ncore ebben csak egy gombnyomásíra elérhető stream világában!? Bocsánat hogy ha túl hosszú lett a szöveg!

2022. febr. 10. 01:38
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Volt már kérdés. Többször is:

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

nem kell attól tartani hogy vége lesz a torrentnek.

2022. febr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Aki ingyenesen van fent az Ncoreon, annak pont ez miatt éri meg. Amiket meg felsoroltál meg fizetős tudtommal.
2022. febr. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%
Az a baj, hogy nincs olyan streaming szolgáltató, akinél minden fent van. Pl. a Netflixes tartalmak csak Netflixen, az HBO-sak csak HBO Max-on és így tovább. Ha szeretnél megnézni egy filmet vagy sorozatot, ami nincs fent az általad előfizetett streaming szolgáltatónál, akkor vagy előfizetsz egy másikra is vagy letöltöd nCore-ról. Legalább 4 különböző streaming szolgáltatóra kéne előfizess, hogy megközelítsd az nCore-on fent lévő tartalmak számát, az meg jó sok pénz.
2022. febr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Már megint ez a kérdés?

Trollkodsz vagy valamelyik szolgáltató gerilla kampányát építed?

2022. febr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem backup-nak amíg van maradni fog Ncore, de míg 3 éve napi rendszerességgel szedtem valamit, és folyamatosan a hely és az arány dilemmájával küzdöttem, tavaly már sokszor hetekig csak a jelenléti megtartás miatt léptem be.



A netflix elég erőteljesen beleszállt a tartalom gyártásba, az hbo meg egy "gyüjtő". Ncorenál előre kell gondolkodni, majd feliratot vadászni ... ha hajtogatáshoz bedobnék valamit háttérbe, már nem opció, de egy fáradt nap végén se. Akinek másból se áll az élete mint virágbolt böngészésből mert nincs munkája, annak nyilván jobb lehet egy ebéd árát megspórolni.



Nálam az induló "löket" a streaming felé rendszeresség volt. Kislányom vacsora után fél8-ig nézhet mesét. TVben ilyenkor vagy van valami vagy nincs ... leginkább baromság van reklámokkal. Ezért szedtem volna szorgosan ha lett volna virágboltban kisgyereknek szinkronos mese. Így jött be hbo go, majd netflix. Neki már semmi nem kell külön, és ez a családi békét pozitív irányba tolta ami simán megérte az előfizetési díjat.

2022. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

#napihiszti.


Tényleg nem tudom, hogy ugyanaz az ember írja-e ki ezeket a kérdéseket, egyfajta mentális maszturbáció gyanánt, vagy tényleg ennyi idétlen ember van?


Már maga a kérdés is eleve hülyeség. Mástól megkérdezni, hogy neked megéri-e valami? Ez kb. olyan, mintha megkérdezném, hogy érdemes-e megennem ebédre egy tál tökfőzeléket? Aztán ha úgy válaszolnak, akkor megeszem, hiába nem szeretem. Abszurd, igaz? Mint ahogy ez a kérdés is. Ha neked megéri, akkor megéri. Ha nem, akkor nem. Azt, hogy te erről hogy vélekedsz, nem mások fogják eldönteni.


Ami pedig az én személyes véleményemet illeti: ugyan a streaming-szolgáltatásokkal még jócskán vannak problémák (pl. rengeteg minden nem, vagy csak szinkron nélkül érhető el, és ki tudja, meddig lesz a kínálat része), de még mindig szívesebben szerzem be legálisan a tartalmakat, mint illegálisan. Mert az audiovizuális művek beszerzése (idehaza) csak addig legális, ameddig csak letöltöd, de mással nem osztod meg. A torrent meg technológiájából adódóan egyből meg is osztja másokkal a letöltött anyagot. Ami persze tök jó, ha valami legális terméket torrentelzel le (nem véletlen, hogy pl. Linux-telepítőket így a legpraktikusabb letölteni), viszont filmeknél emiatt már törvényt sértesz.

Ráadásul mindig is taszított a regisztráció az olyan oldalakra, ahol egyértelmű illegális tevékenység zajlik. Véletlenül lefoglalják a szervereiket, és ott virít a regisztrációm, a szerver logban IP-címekkel együtt, miegymás... ez nem mindenkinek garancia a nyugodt éjszakákra. ;-)

Jelenleg előfizető vagyok Netflixen és HBO Go-n, van Mindig TV-m, amihez ajándékba adják a Filmbox Live-ot, illetve jópár film fent van Youtube-on, Videán, Indavideón, amiknek a megnézése (és akár letöltése) a hatályos jogszabályok alapján saját célra legális, és ez bőven elég tartalmat biztosít ahhoz, hogy ne érezzem azt, hogy nincs mit néznem. Igen, persze, pénzbe kerül. De ez van, a profi tartalomkészítés is pénzbe kerül.

2022. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

van értelme


- a streaming szolgáltató dönthet bármikor, hogy ezt a filmet, sorozatot tovább nem engeni megnézni

pl. lejár a license, hirtelek kitőr megint valami őrültség és mindenre rámondják, hogy pfuuj, fekete gyűlőlő meg izé van ebben a régebbi filmben, oszt leveszik


- általában csak azok vannak fent, amire igény van, így egyes régebbi filmek lehet fent sincsenek

- esetleg régiózáras, hiába van fent, nem olyan országban élünk, ahol megnézhetnéd

- tilos dolgot ábrázol, pl. indiában nem tudod megnézni az X művet, mert valamelyik istenségüket ábrázolják benne

- nem tudom a streaming helyzetét, de torrentnél teljesen szabadon választhatod, hogy milyen felirattal nézed és milyen hanggal


- esetleg valaki nem tudja megengedni magának

persze lehet játszani vele, hogy csak épp most fizet elő az ember egy kicsit, hol erre, hol arra

de a streaming szolgáltatók pont azt nyomatják, hogy fizess elő náluk jó sok időre

és sok kicsi előfizetés elég nagyra tud dúzzadni


- valakinek totál más az ízlése, ami ezeken a népszerű streaming platformokon nem elérhető vagy csak kis mennyiségben

2022. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

"Tényleg nem tudom, hogy ugyanaz az ember írja-e ki ezeket a kérdéseket, egyfajta mentális maszturbáció gyanánt, vagy tényleg ennyi idétlen ember van?"


Persze hogy ugyanaz. Maximum másik fiók alól. De egyértelműen megjelenik a troll "haver" is mindig az #5-ös válaszoló személyében (az értékelését megnézve beazonosítható a többi kérdés alatt is).


Ráadásul meg kell nézni, hogy építi fel (az egyébként provokatív hülyeséget) válaszként a saját a kérdésére.


Érdekes módon nálam nem probléma az "Elite" rang az Ncore-on és PLEX-el gyakorlatilag saját streaming "szolgáltatás" van itthon több tv-n is.. Sőt, egy raspberry-vel még a 10 éves (nem okos) tv-n is megy (míg pl a Netflix és az HBO GO esetében a DRM miatt nem lehet ennyire szabadon okosítani, csak bizonyos eszközökkel.


Az egész érvelése úgy van felépítve mint egy teleshop reklám. Első olvasatra még logikusnak is tűnne, de a gyakorlatot végiggondolva rájössz, hogy ordas nagy marhaság az egész.


Fogsz 80 ezer mesét, letöltöd előre és nézheti amikor és amit akar. Pont mint a netflix-en. Sőt, így a kreténségeket meg is tudod előtte szűrni. De neeeeem, a netflix a tuti megoldás. Pont egy gyereknek.. Főleg azok a mesék a legjobban amik vagy nincsenek meg vagy nem vették meg hozzá a szinkront. Gondolom mocsok élvezhető lehet egy 5 évesnek egy feliratos mese.

De mi is végig akartuk nézni a Madagaszkár filmeket (felnőtt fejjel is szórakoztatóak) de a 2. és 3. részéhez már nem vették meg a szinkront így az csak felirattal van meg, ami nem ugyanaz, ha megszoktad a karakterek magyar hangjait. Egy Shrek-et sem tudnék elképzelni úgy, hogy ne szegény Gesztesi hangján szólaljon meg.


"Ncorenál előre kell gondolkodni, majd feliratot vadászni .."

Nem kell vadászni, mert ott van szinkron is. Sőt, ha nincs, vagy eredeti nyelven akarod nézni, akkor sokszor az mkv-ben benne van alapból a felirat. Újabb hülyeség. Ráadásul az előre gondolkodás annyi, hogy a jelenlegi sávszélességek mellett míg megmelegíted a mikróban a kaját letöltődik a film. Ha pedig nem vagy digitális analfabéta akkor könnyedén tudsz tákolni magadnak távolról kezelhető torrent szervert és munkából hazafelé zötyögve a metrón mobilról elindíthatod a letöltést. De akár tudsz autodownloadert is konfigurálni, így bizonyos kulcsszavakat figyelve magától letölti a filmet amint felkerül... sokan használják ezt is.


Tehát megint csak fals hülyeség.


"ha lett volna virágboltban kisgyereknek szinkronos mese"

Jelenleg a "virágboltban" 3x annyi szinkronos mese érhető el mint a streaming szolgáltatók platformjain. Lásd előbbi példám.


Kíváncsi leszek majd, hogy a disney+ szinkronnal jön-e. Vicces lesz majd ha a saját gyártású cuccai TV-ben szinkronosan a platformon meg majd felirattal lesznek nézhetőek. :D


Lásd: Bojack Horseman, ami a comedy central-on szinkronnal míg a netflix, a saját platformján a saját sorozatát felirattal rakta fel. Persze ez nem gyerek mese, szóval nem gond, de azért elég irónikus nem?


"nincs munkája, annak nyilván jobb lehet egy ebéd árát megspórolni"

Hmm. Nem akarok a pénztárcádban turkálni, deeee.... mennyit is keresel?

Matekozzunk kicsit: Netflix 4490 (nekem), nem tudom az új előfizetőknek mennyi. De mielőtt bárki jönne a kisebb csomagokkal, a gyerekes példára visszatérve, 1 eszközös előfizetés tuti nem elég. Aztán nézzük az HBO GO-t: legutóbbi számlám alapján 1890Ft. A disney+ -t nem számolom, mert még nem jött be, de arra újabb 3090Ft-ot kidobhatunk, ha lehet hinni az előzetes pletykáknak.


Tehát netflix + hbo = 6380 Ft/ hó... Azt mondod ez az ebéded ára? Rendben. Akkor TE egy hónapban közel 200 rugóért ebédelsz. És az csak az ebéded. Újabb valótlan és trollkodó állítás volt ez.



Persze a torrent szerver 24/7-ben történő működése és a több TB méretű RAID kötetek amik mögötte vannak szintén pénzbe kerülnek, tehát a torrent sincs ingyen, szóval jó lenne ha megértené végre mindenki, hogy nem azért torrentezik valaki, mert nincs pénze. Azért torrentezünk, mert sz*r a választék és kismilliószor belefutok abba, hogy nem találom meg azt a filmet (sehol sem) amit épp szeretnék nézni. És ezt mondom úgy, hogyha bejön a disney akkor lassan havi 10 rugót dobok ki az ablakon erre a sok sz*rra.


Persze igazából ragozhatnám ezt napokig, de felesleges, mert tudom hogy csak egy troll vagy, vagy épp ez egy gerilla kampány része (bár nem hiszem hogy túl sikeres lenne, mert sok embert nem fog megszólítani így), szóval a lényeg, hogy úgy is hidegen hagy.


Pár nap/hét múlva majd jön újra ez a kérdés és újra megválaszolod majd magadnak ugyanilyen ostoba állításokkal, majd ugyanúgy lepontozol mindenkit és ugyanígy belinkeljük majd az előző 50 ilyen kérdésedet amíg a moderátoroknak fel nem tűnik, hogy mit művelsz.


Szóval úgy érzem hiba van a mátrixban. Megint.

2022. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"Kíváncsi leszek majd, hogy a disney+ szinkronnal jön-e. Vicces lesz majd ha a saját gyártású cuccai TV-ben szinkronosan a platformon meg majd felirattal lesznek nézhetőek."


A kérdésedre a válasz igen lesz szinkron és felirat, ami Disney tartalom az majd a Disney+ lehet nézni, cikk: [link]

2022. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Miért mi mondjuk meg, hogy számodra van-e értelme nCore-t használni? Szerintem mindenki el tudja dönteni maga, hogy számára van-e értelme. Számomra nagyon is van értelme. Te pedig addig használd, amíg úgy érzed, hogy jó neked.
2022. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!