Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két internet egy háztartásba...

Két internet egy háztartásba azonos szolgáltatótól?

Figyelt kérdés

Heló!

A kérdés nem mindennapos, de hátha valaki tud erre valamit mondani.

Ez lehetséges? Mármint én eddig úgy gondoltam, hogy egy szolgáltatónak mindegy, hogy 1x vagy 2x adja el az adott csomagot, viszont a maiak szerint ez nem teljesen így van.

Miért probléma, ha egy háztartásba 2x kerül bekötésre egy szolgáltatótól az internet? Nem annál jobb a szolgáltatónak minél több az előfizető?


Annak aki ezt tudja annak megköszönöm ha elmondja mi is a baj.



#internet #bekötés #szolgáltatló
2022. máj. 2. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Az értelme egy ilyen felállásnak pedig az, hogy...?
2022. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne lenne lehetséges ?
2022. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1, Igazából az értelme inkább magán jellegű.


2, Ezt nem értem én se, mert azt mondták nem lehetséges, de hogy miért nem azt nem tudom és nem is említették. Gondoltam itt hátha tudja valaki, hogy ez milyen akadályba ütközik

2022. máj. 2. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jobb ha több az előfizető, a befolyó pénzösszeg a lényeg, vagyis az előfizetések száma. Ha egyszer van bekötve, de két modemet használsz, az két előfizetéssel azonos. De ha az a lényeg, hogy az egész házban legyen net akkor vannak költséghatékonyabb megoldások is, mint több előfizetést kérni.
2022. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kerdes inkabb arra iranyul, hogy tobb bekotes lehetseges-e.


Nyilvan a penz szamit. De ha bekotesre van lehetoseg akkor is inkabb hagyjak a dolgot?

Nem igazan ertem, mert lehet vodafonos neted es t mobilos egyszerre azzal nincs problema, de azonos szolgaltatonal van?

Kicsit el vagyok veszve

2022. máj. 2. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2022. máj. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Argloss ***** válasza:
100%

El kell olvasni az adott szolgáltató Általános szerződési feltételeit. A vodafone-nál pl. van egy ilyen, ami szerintem kizárja, hogy egy ingatlanban kettő előfizetésed legyen tőlük:

(2.1.1.3. A Helyhez kötött szolgáltatás használatára vonatkozó feltételek)

"A Szolgáltató egy ingatlanban csak egy Előfizetői Hozzáférési Pontot létesít."

2022. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Visszaélésekre is alkalmas lenne a dolog, és az is lehetséges hogy technikai akadálya is van. Vagy ha nincs, attól még előfordulhatnának nem várt dolgok mind előfizetői, mind szolgáltatói oldalon.


És egy gyakorlati példa: ha mindkét előfizetés fullos, vagyis a legdrágább csomag, akkor papíron nem biztos, hogy tudná garantálni a szolgáltató a teljes "sebességet" vagy élvezhető minőséget (akár tv-n) mindkét előfizetésen (főleg akkor ha olyan technológiáról van szó, ami korlátozott erőforrásokkal dolgozik).


Ha pedig lehetséges lenne fizikailag két előfizetést létesíteni, akkor is valószínűleg egyedi szerződést kötne a szolgáltató és sokkal drágábban, mint mezei előfizetés esetén, és esélyes, hogy két különböző előfizető kell hozzá (az ingatlan tényleges tulajdonosáról /ha a kettő szerződő egyike sem az/ sem kellene megfeledkezni, aki le okézza újra a bekötési munkát), és a már leszerződött tag lehet nem örülne a drágább díjnak és ha őt még előfizetői hűség is köti, addig a szolgáltatónak sem érdeke azt megbolygatni.


Szóval sok oldalról kell megközelíteni a kérdést.

2022. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Technikailag lehetséges, de nem szeretik, mert a hálózatnak van egy kapacitása és általában úgy méretezik, hogy minden házba egy jusson (pont probléma is van itt belőle, mert a Digi amikor jött, belőtte a hálózatot arra amennyi ház van, de közben felhúztak három újat az utcában, kettőnek még sikerült helyet szorítani, de a harmadiknak már nem tudják bekötni, nincs több kapacitás a hálózatban). Ha te kettőt köttetnél be, az más elől venné el a helyet, ezért egy címen egy előfizetés szabály van a legtöbb szolgáltatónál. De nem is lenne értelme, mert duplán fizetsz, de nem kapsz semmi pluszt. Más szolgáltató viszont be lehet kötve párhuzamosan, ennek még van is értelme, ha az egyik épp elmegy ott a másik, ha meg mindkettő működik el tudod osztani a terhelést rajtuk, a kapacitásuk összeadódik* és redundanciát is kapsz, olyan a legritkább esetben fordul elő, hogy mindkettő elmenjen egyszerre, egy évtizedben egyszer-kétszer talán előfordulhat.


* legalább 2 szálú letölés esetén.

2022. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor ezek szerint ebből valószínűleg nem lesz semmi. Egyébként Digi lenne. Az ÁFSZ-ben nem találtam ilyen kitételt.

2022. máj. 3. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!