Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a gmail fiókomat,...

Feltörték a gmail fiókomat, megváltosztatták a másodlagos email címet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az email cím nagyon fontos, hogy visszaszerezzem.

2022. máj. 22. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha fontos lenne, nem hagytad volna hogy megszerezzek a jelszavadat, ugyanis maskepp nem lehet 'feltorni', es megadtal volna masodlagos azonositast is.


[link]

2022. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Volt ilyen mikor a másodlakos email címem módosítottam, és küldött ki a régi másodlagosra egy emailt, hogy valóban én akarom-e módosítani vagy baj van. Nagyon nem tudom elképzelni, hogy az ilyenek hogyan történhetnek.
2022. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Kétfaktorról gondolom sosem hallottál...
2022. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
12%

"Nagyon nem tudom elképzelni, hogy az ilyenek hogyan történhetnek."

- Beléptél egy kamu weboldalra abban a hiszemben hogy az igazi és bveírtad a felhasználónév / jelszó párost.

- Ugyanazt a jelszót használtad egy kamu vagy könnyen feltörhető oldalon ehhez az email címhez párosítva.

- Titkosítatlan wifit használsz így bárki bármikor lehallgathatta amikor beírtad.

- Titkosított wifit használsz és így aki lehallgatta már komoly, tízéves múlt, ötödikes körüli script-kiddie volt.

- Feltettél egy programot ami a billentyű leütéseidtől kezdve mindent továbbít a gyártójának. Jellemzően ezek "nem vírus, csak a vírusirtó jelez rá mert mind hülye" típusú játékok crackjaihoz tartozó trójaiak.

- Esetleg aki sajnálja azt a 3000 forintot használt windowsra és felrak egy crackeltet azzal is megeshet ilyen történet.

- És legfőként azzal esik meg akik szeretik az izgalmas, minden nap új történéseket hozó, veszélyes és kockázatos életet, ezért NEM KAPCSOLJÁK BE a másodlagos azonosítást. Pedig az sokat segít ilyen történetek elkerülésében. Ráadásul úgy van megcsinálva, hogy eszközönként egyszer kell használni, ha egyszer azonosítasz egy böngészőt ezzel a módszerrel akkor egy jó darabig nem kell még-egyszer. Azaz roppant kényelmes is a módszer, nem csak biztonságos.

- Telefonos azonosítást is kérhetsz ha be van állítva.

És írhatsz a supportnak, bár ez csak akkor fog működni ha az adataid ki vannak töltve, így tudod azonosítani magad.

2022. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!