Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szolgáltató melyik...

Melyik szolgáltató melyik csomagját válasszam?

Figyelt kérdés
Most fogok netet és tv-t beköttetni. Telekomot és Digit néztem. Melyik szolgáltató lehet a stabilabb? Mindkettőnél van 1000-es net, telekomnál 2000-es is. Szívem szerint ezt választanám, de úgy tudom itt már hardveres követelmények is vannak. Ergo mezei pc, ps4, telefon, okostv felhasználóként ki tudják használni az eszközök?

2022. jún. 8. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Egy sima sata ssd is ki tudja szolgálni a 2gbites netet. Ha wifin keresztül csatlakozol nem fogsz ekkora sebességet látni, a tévé/telefon a töredékén fog működni - de nem is kell neki gyorsabban, 100-120mbit már több mint elég bármilyen mai tartalomlejátszásra.

De amúgy reálisan szükséged van 2gbites netre? Ha tartja a sebességet 200 gigát kevesebb mint 15 perc alatt tudsz letölteni, akkor van értelme ennek a netnek ha nyolcan lógnak rajta egyszerre szerintem, vagy esetleg egy irodába.

2022. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A telekom árképzése engem is rászedett, párszáz forint különbség van az 1gbites és a 2gbites net között.
2022. jún. 8. 12:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Hazudtam, egy ezres a különbség a kedvezményekkel.
2022. jún. 8. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz 2,5G-s hálókártya is kell, hogy ki tudd használni. Egy ilyen pedig 13 ezer, egy 8 portos asztali switch 50 ezer. Ahhoz képest a gigiabites hálókártya 3 ezer (ha nem lenne az alaplapon), 8 portos switch 10 ezer. Szóval enyhén túl van árazva, egyáltalán nem éri meg. Na meg melyik az a szerver, amiről ennyivel töltenél le?
2022. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Telekomos eszközön egyetlen 2 Gbites port van, ezt érdemes tudni.
2022. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, hogy bőven elég lenne a telekomos 1gbites net?
2022. jún. 8. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

"Ha wifin keresztül csatlakozol nem fogsz ekkora sebességet látni"

Plusz jellemzően gigabites hálókártya van egy laptopban / pc-ben, ha az van akkor vezetékkel elméleti maximum is gigabit egy pc-vel / laptoppal. Plusz az elérni kívánt tartalomkiszolgálónak is biztosítani kell azt a sebességet hogy elérje, plusz a hozzá vezető útvonalon a többi hálózati eszköznek is, ami nem szolgáltatótól függ. Plusz a tartalomkiszolgáló mesterségesen korlátozhatja is a sebességet. Plusz függ attól is hogy akár a szolgáltató akár a tartalomkiszolgáló mennyire van leterhelve más felhasználók által. Magyarán a leggyengébb láncszem határozza meg a ténylegesen elért sebességet az adott tartalomra nézve.

Ugyanakkor van 10 gigabites hálókártya is, az simán kibír szolgálni 2 gigabitet ha rajta múlik. Továbbá még a wifi-vel se lehetetlen csak nem jellmező és az már prémium kategóriás wifi. A 802.11ax wifi szabvány lehetővé tesz gyakorlatban is több gigabites kapcsolatot is. Wifinél még fellép a leárnyékolás kérdése is, meg rádióhullám lévén mennyire zavart a jel, ( jellemzően más wifik által), ezek is rontják a sebességet. Aztán még a garantált és maximális sebesség hogy mi és mit kell érteni garantált alatt még ki sem tértem.


Az is egy fontos szempont, hogy mennyi eszköz van meg mennyien használjátok egyszerre a különböző eszközökön.

2022. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Ha van Digi, akkor ne is gondolkozz máson. Pláne ne a retek Telekomon!


Digi egyrészt a legolcsóbb, másrészt teljesen stabil és gyors, harmadrészt nem kell a TV-hez set top box, se kártya, míg a Telekomnál igen.

2022. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!