Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy a jóégbe működik a...

Hogy a jóégbe működik a Facebook ismerős-javasló alkalmazása és hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom lehet hogy az ezotéria kategóriában is elférne a kérdés de gondoltam adok egy esélyt a tudományos/technikai magyarázatnak. Szóval az történt hogy egy balatoni szórakozóhelyen voltam pár haverommal, mikor az egyikük rámutatott egy lányra a szomszéd asztalnál, hogy "figyu, az a csaj egész este téged nézeget". Elsőre nem hittem neki de aztán párszor összeakadt a tekintetünk és nyugtáztam hogy oké tényleg tetszhetek neki. ...Nem annyira lényeges most hogy miért (nem voltam a legjobb paszban és ez önbizalmam rovására ment) de a lényeg, hogy nem mentem oda hozzá és ezt másnap reggel kicsit bántam mert gyönyörű lány volt.

Aztán este felmegyek facebookra, látom a "javasolt ismerősök szekciót, már görgetnék is tovább, mondván kit érdekel, mikor megakad a szemem az egyik javaslaton ..."jé ki ez a szép csaj?" ..."nincs is közös ismerősünk" "hm, nézzük meg" ...aztán megnézem a képeit és döbbenten nyugtázom hogy ő bizony AZ A LÁNY tegnap estéről! ...Nincs közös ismerősünk, nem jártunk egy iskolába, nem dolgoztunk egy helyen, az általunk követett oldalakban pedig nincs feltűnően nagy egyezés. ...Helyadatok és kapcsolati adatok? Na de minimum vagy 40 szingli, korombeli lány lehetett a közelemben azon az estén. ...Honnan tudja a facebook hogy kivel szemezgettem aznap este??? Mi a magyarázat erre?



2022. jún. 20. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

a google mindent lát és hall, tudja kinek hol a helyzete, ki mit hall.

Harmadik személynek ezt nem adja ki.


Nekem olyan volt hogy egyik haverommal beszélgettem szóban citromsárga ferrari f40-ről, másnap a facebook azzal kapcsolatos hirdetéseket dobott fel, és a youtube is olyan videókat javasolt.

2022. jún. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a Facebook észlelte, hogy fizikailag közel voltatok egymáshoz, alighanem az életkorotok is hasonló, illetve ki tudja még milyen közös vonásaitok vannak, ez alapján pedig úgy találta, hogy esetleg érdekelhet téged a csaj.
2022. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy testvér mindent lát, mindenről tud...
2022. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, nagyon fejlett algoritmusaik vannak! ;-) A tartózkodási helyeket összevetik a térkép-adatbázisukkal, "látja" az algoritmus, hogy az egy szórakozóhely, így akik ugyanazon időben, netán egy adott időtartamnál többet ott tartózkodtak, "összekapcsolja" őket egymássaé. Ez még nem is annyira meredek algoitmus. ;-)
2022. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na jó de srácok azért ez nagyon durva.

Nem tudom ...biztos figyelembe kellett vennie más dolgokat is, ahogy a 2-es írja mert ő az egyetlen ilyen javaslat, pedig elég sok javaslat van egyszerre ...és tényleg sok lány volt ott ...á ez nagyon durva.


1-es: igen ilyen nekem is volt, csak épp porszívóval. XD Amúgy az F40-et adom! :) ...Na de ez azért elképesztő. Nem mondom hogy nem lehet hasznos. XD ...De baromi ijesztő.

Köszi a válaszokat!

2022. jún. 20. 22:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, elmenti a helyed, es az alapjan is ajanlj embereket
2022. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!