Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthoni gépre letöltött...

Otthoni gépre letöltött filmek elérése külföldről? Hogyan lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Itthoni gépemre le van töltve sok film-sorozat. Eddig németországból úgy szoktam nézni, hogy az itthoni routeremen nyitottam VPN-t, kint pedig a laptopomról csatlakozom rá, és elérem az itthoni gépemen tárolt filmeket, fájlokat, mindent...



De valamiért most szórakozik a vpn, vlc-ben sokszor megakad a film, várni kell rá...pedig itthon 500-as a feltoltesem, kint pedig gigabit a letöltés.


Volna valami más mód, amivel el tudám érni a dolgokat? Ftp vagy valami más port nyitás?



2022. jún. 23. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
FTP is jó, vagy webszerver. De ha instabil a kapcsolat, ezt nem szünteti meg. Érdemes a VPN-en keresztül először átmásolni a helyi gépre, majd onnan lejátszani, így ezek az időszakos instabilitások kiküszöbölhetők.
2022. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 qkker1 ***** válasza:
100%
"Fillérekért" lehet kapni 1-2-4 TB-os külső merevlemezt, miért nem azon viszed ki a filmeket? Én 6TB-ot hordtam magammal.
2022. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van megoldás persze. Felteszed az Emby-t, megadod neki hol vannak a fájlok, szépen leszedi hozzá még a borítóképeket, leírásokat is. Aztán ezt bárhonnan meg tudod nyitni, gépen böngészőből, telefonon app-ból, és ugyanúgy tudod nézni. Se VPN, se DDNS, se port forward nem kell hozzá, megold mindent. Én is ezt használom, KODI addon-al.
2022. jún. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze nem csak Emby van, ott a Plex, de ott már nagyon sokminden fizetős, vagy a Jellyfin, ami meg az Emby totál ingyenes alternatívája. De szvsz jó az Emby, alig van valami amihez prémium kellene, ingyen használom, semmi sem hiányzik.
2022. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!