Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A netszolgáltatók pár hónapra...

A netszolgáltatók pár hónapra visszamenőleg vissza tudnak nézni valamit az IP cimememen kivül , (digitális ujjlenyomat, DNS..stb.), van ezekről naplójuk ?

Figyelt kérdés
Vagy csak jelen időben tudják lekövetni, pl. ha a hatóság megkeresi őket vele, akkor mostantól naplóznak ?
2022. szept. 2. 19:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
55%
Csak az ip-cím időpont páros van meg nekik. Volt már rendőrségi ügyem, tudom. Ha a gépeden nincs bizonyíték az ip-címet feldughatjak. Nekem pont frissen volt újra telepítve a gép, a kihallgatáson a "nyomozó" rángatta az asztalt mert a marha azt hitte hogy majd bevallom, amikor az egyetlen bizonyíték az ip cím volt. Arra amúgy készülj fel ha elkövettél valamit akkor a rendőrség le fogja foglalni a géped(nekem fel évre) és még a kürthöz is elviszik hogy állítsák helyre a törölt fájlokat, aztán ha találnak valamit akkor a több százezres műveletet neked kell fizetni. Engem is ezzel fenyeget a rendőr, dehát nem találtak semmit:D úgyhogy ezek a költségek a rendőrségnél maradtak.
2022. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
A netszolgáltató nem naplóz. Azt tudja, hogy mikor, melyik előfizetőnek melyik IP címet adta ki. A szolgáltatás naplózza az IP címed és az időt, ha rosszalkodsz és ők feljelentenek, a naplóban ott lesz az IP cím és az időpont, azzal megkeresik a szolgáltatót, az kiadja az adataid és kiszáll a rendőrség.
2022. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
69%
De képein röviden is. Naplózák hogy kinek mikor melyik ip volt kiosztva, de semmi több. De az ip önmagában nem bizonyíték. Próbálhatják kiszedni belőled a vallomást ennek ellenére de tagadjál, meg nyújtózkodjál hogy a köcsög zsaru jól felb@ssza az agyat:D
2022. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
64%

"Csak az ip-cím időpont páros van meg nekik"


Az viszont sok évig el van tárolva.

Beidéztek tavaly kihallgatásra, mint kiderült egy 6 évvel korábbi internetes csevegéssel kapcsoltban.

Lényeg hogy én 6-7 évvel korábban tagja voltam egy chates felületnek ahol 15-20-an dumáltunk egymással, és az egyik tag abban az évben elkövetett valami internetes bűncselekményt.

Ennek kapcsán idéztek be.

Szóval ebből kiindulva az "5 éves elévülési" idő sem játszik, mert esetemben ennél több év telt el, mégis minden infó elvolt tárolva.

2022. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Az Internet-szolgáltatónak csak annyit kell tárolnia, hogy az adott előfizetőnek mettől-meddig melyik IP-címet osztotta ki (2003. évi C. törvény - [link] - 159/A. § (1) bekezdés i) pont) és ezen adatokat egy évig (2003. évi C. törvény 159/A. § (3) bekezdés) köteles megőriznie.
2022. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

4 : én sem értek az informatikához, de ez biztos, hogy nem igy van ahogy mondod. Senkinek nincs meg 6 év után az IP cimed. Hol zajlott a csevegés ?


1 évig őrzik, mivel fizetsz az internetért a szolgáltatónak és szerződnek veled, azt se nagyon tehetnék meg, hogy ha véletlenül meg lenne egy másfél évvel ezelőtti dolog, azt kiadják vagy felhasználják ellened.


Hogy volt pontosan az az ügy ? Biztos más is volt még ott, ami mmiatt ügy lett belőle.

2022. szept. 3. 10:00
 7/37 A kérdező kommentje:
1 : és mennyi idővel az ügy kipattanás után hivtak be ? Kotlottak rajta féléveket vagy rögtön ? És mi lett belőle, gyanusitott lettél ? TÁrgyalás lett végül ?
2022. szept. 3. 10:02
 8/37 anonim ***** válasza:
7. Februárban történt a dolog, és szeptemberben hívott muterom hogy jöttek a rendőrök és lefoglalták a számítógépemet. Vitték volna a pendriveokat is, de egy Maggies dobozban voltak amit ugyan nézegettek, de szerencsére nem nyitottak ki. Először muterom volt gyanúsított(övé volt az internet előfizetés) aztán miután őt kihallgatták(ő is mindent tagadott, be se tudja kapcsolni a gépet), már én voltam. Amúgy lefoglalás után fél évvel volt a kihallgatás, mert elvitték a gépet a kürthöz(nem tudom ez mennyire igaz, mert amikor vissza kaptam a gépet minden pontosan ugyanúgy volt benne, és a ha jól tudom az adatok visszaállítása közben a lemezt szét szedik, tehát tönkre megy) hogy állítsa helyre a régen törölt fileokat, de nem találtak semmit. Közben hivogatott telefonon hogy mondjam el a jelszót az oprendszerhez, először elmondtam én hülye, de elhagyták a jelszót, és legközelebb már azt mondtam nem emlékszem(amúgy se volt rajta semmi friss telepítés volt)XD Ez miatt csak az ip cím volt ellenem, ami önmagában nem bizonyíték. A kihallgatás végén a nyomozó megígérte nekem hogy akkor majd a bíróságon folytatom, de egy hónappal később kaptam levelet hogy az ügyészség bizonyíték hiányában... Nem emlékszem pontosan hogy fogalmaztak de nem azt írták hogy ártatlan vagyok csak azt hogy nem lehet bizonyítani nem tudom mi a különbség. Aztán a rendőr meg hónapokig hivogatott hogy nem fog abba maradni az ügy. De aztán mégis XD
2022. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
És mi volt a szörnyű bcs., ami miatt ezt a kabaré szintű balhét véggijátszották ? És hogyhogy eljutottak az IP cimedig, nem NAT-olt hálózat volt ? Vagy ez egy régebbi ügy ?
2022. szept. 3. 11:51
 10/37 A kérdező kommentje:
És anyukád kihallgatása, illetve a helyszinelés mennyi idővel az ügy elindulása után történt ? És ki jelentett fel ?
2022. szept. 3. 11:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!