Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi hálózat megosztása...

Wifi hálózat megosztása ethernet kapcsolaton keresztül, egyik hálózattal működik, másikkal nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy én és a párom most köttettünk be Telekom optikai internetet az új albérletünkbe, viszont a router messze van a gépektől. Így Wifi a megoldás. Eddig a mobilinternetem osztottam meg a laptopomnak, és onnan kapta mellette az ő PC-je ethernet kapcsolaton keresztül, viszont az itthoni internettel ugyanez azt az eredményt produkálja, hogy az ő gépén 0.31 mbit/s a letöltés, viszont a feltöltés 300~mbit/s, az teljesen jó. Online játékba be tud lépni, de letölteni, vagy weboldalakat böngészni már nem lehet. Wifi modul nincs a PC-ben, ezért lenne erre a megoldásra szükség.Ezekből kiindulva valószínűnek gondolom, hogy a router beállításával lehet a gond, de nem jöttem rá, mit kellene állítani ezzel. Várom a segítségeteket, köszönöm

2022. szept. 27. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Tehát. Adott a szolgáltató routere, amire wifin kapcsolódik a te, jó messze lévő laptopod. És erről a laptopról kapja a netet a PC (lan-kábellel rákötve a laptopra). Jól értem?


Egyébként a te laptopodon milyen a le-, feltöltési sebesség?

2022. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy szobával van kb messzebb, olyan 10 méternyi kábel lenne körülbelül a távolság. A laptopon 300mbit/s a letöltés is mint lennie is kellene, a közvetlen mellette lévő pc-n viszont amit már leírtam. A wifi jele erős a laptopnál. Igen, jól értetted egyébként, arról kapja, és ha a mobilnetemmel játszom el ugyan ezt a szituációt a laptopra, a pc-n is tökéletesen működik a net. Ezért gondoltam arra, hogy a vezetékes net routerének valami beállítása okozhat gondot nekem, valamit letilthat
2022. szept. 28. 11:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Érdekes. Akkor igen, lehet akár beállítási hiba is. Bár én alapból a kábeles kapcsolatot erőltetném.
2022. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!