Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sebességének korlátoz...

Internet sebességének korlátozása a modemben. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Addott egy CH7465VF modem. Ezen modemben szeretném a kimenő internet sebességét korlátozni. (több számítógép csatlakozik rá kábelen keresztül, illetve 1-2 eszköz wifin keresztül, és le szeretném korlátozni ezen eszközök internet sebességét, pl ha valaki torrentezik, akkor a másik gépen ne lehetetlenítse el az internetezést. Magyarán, ha van egy 500 megás netem, be szeretném állítani, hogy az egyik gép ebből maximálisan 200 megát kapjon, a másik gép pedig 300 megát.)


Addig eljutottam, hogy csinálnom kell minden rácsatlakozott gépnek DHCP-ben egy rule-t (nem tudom érthetőbben megfogalmazni, nem vagyok informatikai zseni :D ),

aztán Bandwidth Control-hoz kéne jutnom valahogy, és ott tudnám korlátozni az internetet. Viszont ennél a típúsnál az admin panelban nem találok sehol ilyen Bandwith control menüt. (A DHCP -ben a rule már megvan).

Valaki le tudná írni ennél a típúsnál (CH7465VF), hogy pontosan, lépésről lépésre hogy tudnám ezt megvalósítani? Köszönöm!



2022. nov. 28. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Végignézve a beállítási lehetőségeket:

[link]

nem igazán találni sávszélesség-korlátozásra való lehetőséget.


Ehhez külön router kell, amiben van sávszélesség-szabályozás - például TP-Linkből az említett modemmel egybeépített routerhez hasonló kategóriájú (802.11AC 3x3 MIMO, Gigabit Ethernet) típusok:

[link]

2022. nov. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1. Szerzel egy olyan utp kábelt amit előtte vontatókötélnek használtál... Tuti drasztikusan visszaesik vele a sebességed.
2022. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezzel nem lehet kivitelezni
2022. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!