Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincsen 1Gbps-es netem?

Miért nincsen 1Gbps-es netem?

Figyelt kérdés

Jelenleg a DIGI 1Gbps-es csomagját fizetjük. Voltunk bent náluk, jelentettük a hibát és a következőket mondhatták, mi lehet a probléma.

- Nem az egyes portba van dugva a routeren a gép

- Nem elég erős a gép (Intel i7)


Megnéztem itthon, és az egyes portba van dugva, a gépem pedig AMD de a lap is és a processzor is elviekben támogatja (Asus B 450-F, Ryzen 5 2600X)


A router beállításaiban is megnéztem, és az egyes port tényleg 1Gbps-et kap elvileg, valamint az alaplap leírásában van egy olyan rész, hogy ha 1Gigás net jön, akkor zölden kell világítani a porton egy adott LED-nek, ami zölden világít.


Gondolom akkor valami a gépen nincs jól beállítva, hiszen elvileg más probléma nem lehet, mi lehet a probléma?


Képek: [link]



2022. dec. 1. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A csomag neve nem azt jelenti, hogy minimum vagy mindig ekkora sebességet biztosítanak, hanem optimális esetben maximum ekkora sebességet fogsz elérni. Van egy garantált, amit elvileg minden körülmények között el kell érned (a gyakorlatban ez a kiépített infrastruktúrán múlik), van egy elvi (ez az 1 Gbps), és van egy tényleges, amit éppen az adott pillanatban mérsz Speedtesten.


[link]

Konkrétan leírják a weboldalon is:

"Maximális (névleges) sávszélesség 1000/300 Mbit/s

Kínált sávszélesség 700/210 Mbit/s

Minimális (Garantált) sávszélesség 300/75 Mbit/s"


Ha te 458-at kimértél, azt jelenti hogy a garantáltat megkapod, és elvileg 1000-ig el tud menni, ha megfelelőek a körülmények hozzá. Itt nincs hiba.

2022. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 950mb/s-el megy a digi 1gb-s net.

Egyébként meg nem processzortól függ, hanem az alaplaptól, hogy hány mb-ig tudja kezelni.

Másrészt igen mindennek optimálisnak kell lennie.

2022. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy van minimum stb, viszont az átlag 700mbps az oldalon írtak alapján de 500mpbs fölé sohasem ment
2022. dec. 1. 17:31
 4/7 Gyakori93 ***** válasza:
100%

Milyen kábel van dugva a pc-be?

Minimum cat5-e tipusú kábel kellene.

2022. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy kábel lesz, itt már 20 éve is CAT5e lett behúzva a falba a kemény 1 MBites nethez, ma ugyanazon a kábelen megy a Digi Net 1000, 950-et bármikor kimérek. Itt inkább a router leszba ludas, iktasd ki és közvetlenül a szolgáltató berendezésére csatlakozz. Ha modem módban van és a gép építi fel a PPPoE kapcsolatot az a legjobb, igaz akkor csak azon az egy gépen lesz net, de ha nincs több géped akkor nem gond.
2022. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem jelen pillanatban 682/318,i5 HP gép,a digis Huawei routerrel.
2022. dec. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem pont 1.0 Gbps lesz a sebességed

Az esetek 95%-ában kevesebb, de a ászf-ben leírt minimum sebességtől több, nagyjából a kettő között

2022. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!