Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím alapján hogy tudom...

IP cím alapján hogy tudom megnézni hogy melyik háznál van az ip cím?

Figyelt kérdés

tehát van 1 ip cím pl: 78.182.21.93


hogy tudom megnézni hogy hol van ez a ip? pl budapest xy utca xy ház



2022. dec. 7. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ez sztatikus vagy dinamikusan kiosztott IP cím?
2022. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire pontosan Te nem fogod tudni meghatározni, csak a szolgáltató (a példa esetében a TurkTelekom: [link] ) - de ő is csak a hatóságoknak köteles ezt az adatot kiadni.


Az úgynevezett "IP-lokációs" szolgáltatások - mint például az alábbi:

[link]

több adatbázisból dolgozó is, maximum csak körülbelüli adatokat tudnak kideríteni - maximum város/kerület szintjén - de egy nagy kiterjedésű szolgáltatónál az se biztos, hisz az IP-címek kiosztása - legalábbis lakossági előfizetőknél - dinamikusan változik.


És akkor még nem beszéltünk a VPN-szolgáltatásokról, proxyszerverekről, titkosítóhálózatokról, amik elfedik az előfizető valós, publikus, Internet-szolgáltató által adott IP-címét a távoli fél számára.

2022. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elhinni, hogy még mindig tartja magát az a legenda, hogy IP cím alapján meg lehet bárkit is találni(pláne utca, házszám). A rendőrség megtalálhatja(bűncselekmény esetén), ha kikéri a szolgáltatótól, hogy adott időpontban adott IP címet kinek osztott ki a rendszer.

Az meg tök mindegy, hogy statikus, vagy dinamikus, mert a szolgáltató földi halandónak nem fogja kiadni az adatokat.

2022. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem, max 10 kilométeres körzetre szűkítve tudod
2022. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem egy film, ahol az IP címből azt is megmondják, hogy az asztal melyik sarkán van a gép...

Max a várost tudod meg, de sokszor azt sem pontosan.

2022. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
Sehogy.
2022. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sehogy csak a várost tudhatod meg
2022. dec. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
Leginkább sehogy.
2022. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szirty ***** válasza:

"sehogy csak a várost tudhatod meg"


Megtudhatsz egy városnevet :)

Nekem Budapestet ír. Onnan 220km-re tartózkodom...

2022. dec. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:

"Nem tudom elhinni, hogy még mindig tartja magát az a legenda, hogy IP cím alapján meg lehet bárkit is találni"


Arról nem is beszélve hogy ha centiméter pontosságú adatod lenne akkor is csak az eszköz helyét mutatná és nem annak a személynek a helyét aki használja.

Tény hogy ez a kettő rendszerint egybe esik, de nem mindig.

2022. dec. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!